FENERBAHÇE AVRUPA’DA 3 PUAN İLE TANIŞTI

Sarı lacivertli ekip Fenerbahçe UEFA Avrupa Ligi D Grubu’nun 4. haftasında Belçika ekibi Royal Antwerp’e konuk oldular.

Fenerbahçe Avrupa Ligi gruplarında ilk galibiyetini almak için sahaya çıkan temsilcimiz karşılaşmanın ilk yarısında üç gol birden buldular.

Sarı lacivertli takım temsilcimiz Fenerbahçe 9’ dakikada Mert Hakan ‘In mükemmel golü ile öne geçerken, 16’ dakikada Max Meyer ve 29’dakikada da Mergim Berisha’ nın attığı gollerle ilk yarıyı 3-0 önde kapattı. Karşılaşmanın ikinci yarısında gol sesi çıkmayınca Fenerbahçe sahadan 3 –  0 galip olarak ayrılan taraf olurken D Grubunda puanını da 5 ‘ çıkarmış oldular.

SARI LACİVERTLİ TAKIMA BU GALİBİYET NEFES ALDIRACAK

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe UEFA Avrupa Ligin’ de Belçika deplasmanın’ da zorlu mücadeleye harika bir tempo ile başladılar. Karşılaşmanın başlama düdüğü ile rakip yarı sahada daha fazla gol arayan temsilcimiz Fenerbahçe aradıkları golü çok erken bulmaları ile rahatladılar.

Teknik adam Vitor Pereira çok tartışılan dizilişi ile bu karşılaşmada da 3 – 5 – 2 ile takımını sahaya sürerek başlamıştı.

Karşılaşmada en çok dikkat çeken isim sakatlıktan dolayı bir türlü sarı lacivertli forma ile istediği oyunu sahaya yansıtamayan İrfan can Kahveci çok iyi bir oyun çıkardı. İrfan can ‘In bir sakatlığı olmadığı takdirde Mesut Özil ‘in arkasında bekleyecek yedek olmamalı bunu bu karşılaşmada çok net göstermiş oldu. Teknik adam Vitor Pereira İrfan can ‘ı kazanmalı.

Rakip ilk yarıda Fenerbahçe’ nin neredeyse maçın basından beri Kim – Min Jae ve F. Novak arasında ki boş alanı iyi değerlendirdiler. O alanda ki boşluğa sürekli birden fazla oyuncu ile konumlanarak dikine paslar deneyerek rakip yarı sahada etkili olmaya çalıştılar.

Sarı lacivertli takım karşılaşmada 3 – 0 skor’ u yakalamalarına rağmen rakibi üzerinde oyun anlamında baskı kuramadı ve oyunun hakimi benim diyemedi tam olarak. Rakip Antwerp özellikle Frey ile etkili olmak isterken ikinci yarı ile nerdeyse net üç gol pozisyonundan yararlanamadılar.

FENERBHAÇE’DE VITOR’UN ADIMLARI

Skor üstünlüğü ile sarı lacivertli takımda biraz daha geriye doğru yaşlanmasını oyunun tersine çevirmek için teknik adam Vitor Pereira nın yaptığı değişiklikler çok doğru oldu. İleri uçta hızlı biR Rossi hamlesi çok iyi geldi. İrfan can ‘ı oyundan alıp Max Mayer biraz daha merkezde göre verilip Sosa ile de arkada kazanılan toplar ile ileride Rossi’ yi gol pozisyonuna atmak isteyeceklerdi ki bunu da neredeyse oyuna girer girmez ilk top ile buluşmasında istedikleri senaryoyu yapacaklardı. Oyun içerisinde D. Rossi pozisyonlara girse de bir türlü istediği vuruşu yapamadı.

Orta sahada Gustavo ‘nun olmayışı hızlı hücumda sarı lacivertli takım daha hızlı olurken ancak savunmada bloklar arasında büyük boşluklar açıklar veriyorlar ki geri de rakibe pozisyon vermelerine de neden oluyordu.