FENERBAHÇE BAŞAKŞEHİR KARŞILAŞMASINA HAKEM KARARLARI DAMGA VURDU

Süper Lig kapsamında yapılan 14. hafta mücadelesinde Fenerbahçe ve Medipol Başakşehir’in karşı karşıya geldiği karşılaşmada yer yerinden oynadı.

Karşılaşmayı ev sahibi, Sarı Lacivertli ekip Fenerbahçe 4-1 kazansa da maçın skorundan çok hakemin verdiği kararlar maça damga vurdu. Karşılaşmada Bahattin Şimşek orta hakemlik yaparken, Volkan Ahmet Narinç ve İbrahim Bozbey yardımcı hakemlik yaptı. 

Süper Lig’de 2020 yılının şüphesiz en olaylı karşılaşması Fenerbahçe ile Medipol Başakşehir arasında oynandı. Karşılaşma sonrası hem basında hem de futbol severler arasında sahada oyuncuların gösterdiği performanstan çok karşılaşmanın hakemi Bahattin Şimşek’in verdiği kararlar konuşuldu.

Bahattin Şimşek karşılaşmada Toplamda 6 sarı kart 2 de kırmızı kart gösterdi.  Fenerbahçe’de Luiz Gustavo 12. dakikada ve Caner Erkin ise karşılaşmanın 50. dakikasında hakem Bahattin Şimşek tarafından sarı kart ile cezalandırıldılar.

Eleştiri oklarının hedefi olan ve Medipol Başakşehir takımı oyuncularına verilen sarı kartlardan 61. dakikada Mahmut Tekdemir, 70. dakikada Rafael ve itirazları sonucu 71. dakikada 2. sarı karttan oyun dışı kaldı.

74. dakikaya gelindiğinde hakem tarafından sarı kart gösterilen İrfan Can Kahveci hakem Bahattin Şimşek’e itirazları ve hareketleri sonrası direk kırmızı kart görerek 74. dakikada oyun dışı kaldı.

VERİLEN KARARLARIN ÇOĞU HATALI

Futbol otoriteleri ve yorumculara göre karşılaşmanın hakemi Bünyamin Şimşek’in verdiği çoğu karar skandal niteliği taşıyor. Otoriteler Medipol Başakşehir’e verilen kararların haksız ve acımasız, Fenerbahçe için verilen kararların ise taraflı olduğunu ima etti.

Ünlü futbol yorumcusu Erman Toroğlu konu ile alakalı yazdığı köşe yazısında “Karşılaşmanın hakemi Bahattin Şimşek, Başakşehir’i ‘şimşekler’ gibi çarptı! Fenerbahçe’ye de ‘meltem’ gibiydi. Rüzgar, tatlı tatlıydı…

Çok net söylüyorum, dün akşam Kadıköy’de bir hakem faciası oldu ve Fenerbahçe kazandı..” ifadelerine yer verdi. Fenerbahçe’nin bulduğu golün öncesinde kaleci vuruşu kararının çıkması gerektiğini belirten ve Luiz Gustavo’nun ilk yarıda oyundan atılması gerektiğini savunan Erman Toroğlu “İlk yarıda Gustavo’nun atılması lazım.

Atmıyor… Bir benzer pozisyonda ama hiç alakası olmayan, rakip oyuncuya bile temas etmeyen Rafael’i sarıdan sonra tahrik edip kırmızıdan atıyorsun.

Fenerbahçe’nin attığı golden evvel aut var, korner veriyorsun, gidiyor gol oluyor. Yani inanılmaz işler yapıyor..” şeklinde cümleler kullanarak Fenerbahçe- Medipol Başakşehir maçında görev yapan ve çok tartışılan kararlar sonra eleştirilerin hedefi olan Bahattin Şimşek hakkında yorumlarda bulundu.

AHMET ÇAKAR SOSYAL MEDYADAN SERT AÇIKLAMALAR YAPTI

Daha önce orta hakemlik de yapan şimdilerde bir televizyon kanalında spor programı yorumculuğu ile uğraşan türk futbolunun tanınmış simalarından Ahmet Çakar sosyal medya platformu olan twitter üzerinden yaptığı paylaşımlar ve söylediği sözlerle gündeme oturan bir başka isim oldu.

Yaptığı paylaşımlarda “Allah kahretsin. Kadıköy’de ciddi bir hakem katliamı yaşanıyor! Utanmazlar, ahlaksızlar. Türk futbolunu rezil ettiniz. Gencecik hakemleri tetikçi kullandınız” ifadelerine yer verdi.