Fenerbahçe Beko’dan 17. Zafer

ING Basketbol Süper Ligi’nin 23. Haftasında kaldığı yerden maçlarına ve karşılaşmalarına devam ediyor. Haftalar ilerledikçe maçların sonuçları ve takımların aldığı puanlar gittikçe daha önemli bir hal almaya başlıyor. Bu sefer maç programızda Fenerbahçe Beko ve Tükr Telekom var.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko kendi evinde, kendi sahasında başka başarılı bir takım olan Türk Telekom’u ağırladı. Karşılaşmadan kendi farkını ve performansını ortaya koyarak 99-77’lik bir skorla, galibiyet ile ayrılan Fenerbahçe Beko ligde yakaladığı iyi performansı devam ettirdi ve toplamda 17. Galibiyetini elde etmiş oldu. Konuk takım olan Türk Telekom ise ligdeki 10. Yenilgisini yaşamış oldu.

Karşılaşmanın ilk periyodunda ev sahibi Fenerbahçe Beko avantajları iyi değerlendirdi ve karşılaşmanın erken dakikalarında üstünlük yakaladı ve kaybetmedi. İlk periyodu 27-18 neredeyse 10 sayılık bir fark ile üstün tamamladı.

Avantaj Ev Sahibindeydi

İkinci periyotta Türk Telekom aradaki farkı kapatmak için büyük bir çaba harcadı. Arka arkaya elde ettiği sayılar ile Fenerbahçe Beko’yu zorlayan Türk Telekom ikinci periyotta aradaki farkı 2 sayıya kadar düşürmeyi başardı. Soyunma odasına 53-42 skor ile Fenerbahçe Beko önde girdi.

Karşılaşmanın ikinci yarısında Fenerbahçe Beko performansı düşürmeden devam etti ve bulduğu basketler ile üçüncü çeyrekte de yakaladığı üstünlüğünü devam ettirdi. Üçüncü çeyrek sonunda aradaki farkı çift hanelere çıkaran Fenerbahçe Beko final periyoduna önde girdi ve karşılaşmadan 99-77 galibiyet ile ayrılan taraf oldu.

Maç Detayları

Ev sahibi takımda birçok oyuncu çift haneli sayılar elde etti. Danilo Barthel 14, Kenan Sipahi 21, Lorenzo Brown 13, Tarık Bibrovic 11, Kyle O’Quinn 14, Ali Muhammed 11 sayı üretmeyi başardı Konuk takım Türk Telekom’da ise Kyle Wiltjer 24 sayı üreterek karşılaşmanın en skorer ismi oldu. Nick Johnson 10, Johnny O’Bryant

III 14 sayı üretti.

Karşılaşma Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda hakemler Aytuğ Ekti, Altuğ Köselerli, Özge

Şentürk’ün yönetiminde oynandı. Takımlarda yer alan isimler ise;

Fenerbahçe Beko: Brown 13, Pierre 7, Barthel 14, Kenan Sipahi 21, Ahmet Düverioğlu 3, O’Quinn 14, Tarık Biberoviç 11, Ali Muhammed 11, Eddie 4, Berkay Candan 1, Yiğit Onan

Türk Telekom: Johnson 10, Muhammed Baygül 5, Samet Geyik 8, Foster 7, Wiltjer 24, O’Bryant 14, Erdi Gülaslan 4, Baldwin 3, Batuhan Acar 2, Can Korkmaz, Göktuğ Baş, Burak Gözeneli

1. Periyot: 27-18

Devre: 53-42

3. Periyot: 81-59