Fenerbahçe Beko Çok Rahat Kazandı

ING Basketbol Süper Ligi’nin 13. haftasında Fenerbahçe Beko, kendi evinde Frutti Extra Bursaspor’u konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi ev sahibi Fenerbahçe kazandı 90 – 54 kazanmayı başardı.

Alınan bu sonucun ardından Fenerbahçe, aldığı galibiyet ile birlikte ligin zirvesine yerleşti. Son çeyrekte iki takımda dengeli oynadı. İki tarafta sayı bulmayı başardı fakat maçın geneline hakim olan taraf Fenerbahçe Beko olduğu için mücadeleyi 90 – 5 4 kazandı.

Öte yandan Frutti Extra Bursaspor ise, ING Basketbol Süper Ligi’nin son sırasındaki yerinde kaldı. Bu mücadelede ev sahibi Fenerbahçe Beko adına en skorer isimler attıkları 23 sayı ile Ahmet Düverioğlu, 14 sayı ile De Colo  ve 13 sayı ile Tarık Biberoviç oldu. Frutti Extra Bursaspor’un en skorer ismi attığı 23 sayı ile Kadji oldu.

Maçın Detayları

ING Basketbol Süper Ligi’nin 13. Haftasında Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda Fenerbahçe Beko ve Frutti Extra Bursaspor kozlarını paylaştı. Maçın ilk çeyreğine hızlı başlayan ve etkili olan Fenerbahçe Beko, arka arkaya ürettiği sayılarla brinci periyotu 26 – 12 önde bitirmeyi başardı. İkinci çeyrektede oyunun tek hakimi Fenerbahçe Beko idi.

Etkili oyununu çeyrek boyunca sürdüren sarı lacivertli takım, hem hücumda hem savunmada gayet başarılı oyun sergiledi. Böylelikle ev sahibi Fenerbahçe Beko, soyunma odasına 53 – 28 önde gitti.

Maçın üçünce çeyreğinde de Frutti Extra Bursaspor, rakibinin oyununa sayılarla karşılık veremeyince aradaki fark iyice açıldı ve üçüncü periyot 75 – 39’luk Fenerbahçe Beko üstünlüğü ile sona erdi.

Son çeyrekte her iki takımda oldukça dengeli oynadı. İki tarafta sayı bulmayı başardı fakat maçın geneline hakim olan taraf Fenerbahçe Beko olduğu için mücadeleyi 90 – 5 4 kazandı.

Sayı Dağılımı

ING Basketbol Süper Ligi’nin 13. haftasında Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda Fenerbahçe Beko ile Frutti Extra Bursaspor karşı karşıya geldi. Mücadelede iki takım oyuncularının sayı dağılımı ise şöye oldu: Fenerbahçe Beko’da De Colo 14, Melih Mahmutoğlu 5, Pierre 5, Barthel 7, Brown 4, Hamilton 4, Tarık Biberoviç 13, Yiğit Onan 4, Kenan Sipahi 11, Ahmet Düverioğlu 23 sayı attı. Öte yandan konuk ekio Frutti Extra Bursaspor’un sayı dağılmı ise Birkan Batuk 7, Peters 11,  Kadji 23,  Newman 10, Tevfik Akdamar 3.