Fenerbahçe Beko Evinde Farklı Kazandı

ING Basketbol Ligi’nin 27. Haftasında Fenerbahçe Beko, 4 Nisan Pazar günü kendi sahasında Pınar Karşıyaka’yı konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi ev sahibi Fenerbahçe Beko, 117 – 59’luk skorla kazanmayı başardı. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden başantrenör Emir Güler önderliğindeki Pınar Karşıyaka, bu sezon ING Basketbol Ligi’nde 7. mağlubiyetini almış oldu.

Öte yandan kendi evinde oynadığı maçı kazanan başantrenör Igor Kokoskov yönetimindeki Fenerbahçe Beko ise bu sezon ING Basketbol Ligi’nde 21. galibiyetini elde etmiş oldu. Ayrıca iki takım arasındaki bu mücadelede en skorer isimler Pınar Karşıyaka’da attığı 22 sayı ile Arca Tülüoğlu, 21 sayı ile Mahir Ağva ve 11 sayı ile Çağatay Özkan olurken; Fenerbahçe Beko’da attığı 25 sayı Berkay Candan, 23 sayı ile Tarık Biberovic ve 13 sayı ile Eddie oldu.

Maçın Detayları

ING Basketbol Ligi’nin 27. Haftasında Ülker Etkinlik ve Spor Salonu’nda Fenerbahçe Beko ile Pınar Karşıyaka kozlarını paylaştı. Maçın ilk çeyreğine oldukça baskılı ve etkili başlayan ev sahibi Fenerbahçe Beko, farkı çift haneli sayılara çıkartarak maçın birinci periyotunu 29 – 10 önde kapattı. Maçın ikinci çeyreğinde de özellikle hücumdaki etkinliğini devam ettiren sarı lacivertli takım, maçın ikinci periyotunu 63 – 29 önde bitirdi.

Maçın üçüncü çeyreğinde ise oyuncaları Tarık Biberovic ve Berkay Candan ile sayılar bulmaya devam eden Fenerbahçe Beko, üçüncü periyotu 88 – 49 önde tamamladı. Maçın dördüncü ve son çeyreğinde de rahat oyununu sürdüren Fenerbahçe Beko, kendi sahasında ağırladığı Pınar Karşıyaka’yı 117 – 59 mağlup etti.

Sayı Dağılımı

ING Basketbol Ligi’nin 27. Haftasında oynanan maçı Fenerbahçe Beko, kendi evinde konuk ettiği Pınar Karşıyaka’yı 117 – 59 yendi. Bu mücadeledeki iki takım oyuncularının maçtaki sayı dağılımı ise şöyle oldu: Pınar Karşıyaka’da Arca Tülüoğlu 22, Hamdi Kutay Pelivan 5, Çağatay Özkan 11 ve Mahir Ağva 21 sayı atarken; Fenerbahçe Beko’da Kenan Sipahi 11, Melih Mahmutoğlu 8, Yiğit Onan 5, Berkay Candan 25, Ahmet Düverioğlu 8, Perez 4, Tarık Biberovic 23, Barthel 11, Eddie 13 ve Ali Muhammed 9 sayı attı.