FENERBAHÇE BEKO ING BASKETBOL LİGİNDE SÜPER

ING Basketbol Süper Ligi’nin 10. haftasında sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko kendi sahasında İzmir ekibi Pınar Karşıyaka’yı 23 sayı farkla 91 – 69 yendi. Sarı lacivertliler bu sonuç ile liderliğini sürdürdü.

FENERBAHÇE BEKO 91 – 69 PINARKARŞIYAKA SPOR KULÜBÜ

ING Basketbol Süper Ligi’nin Lideri sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko kendi sahasında taraftarı ile beraber iyi başladığı karşılaşmada ilk çeyrekte İzmir ekibi Pınar Karşıyaka’ yı 29 – 15 ile önde tamamladılar.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko karşılaşmanın tamamında rakibine üstünlük sağlayarak fırsat tanımayan takım ikinci çeyrekte ise 19 sayı ürete bilirken konuk İzmir ekibi Pınar Karşıyaka’ ise 15 sayı ürete bilmiş oldular.  İlk yarının sonucu da ev sahibi ekip sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko’ nun 48 – 30 üstünlüğü ile 15 sayı fark ile devre arasına gittiler.

Karşılaşmanın ikinci yarısına her iki takım da etkili başalarken ev sahibi ekip sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko 23 sayı ürete bilirken konuk İzmir ekibi Pınar Karşıyaka’ ise 19 sayı ürete bildiler.  Son çeyreğe ise Sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko’ nun 71 – 49 ‘lük üstünlüğü ile girilmiş oldu.

Son çeyrekte ise ev sahibi ekip sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko nun kontrolü ile geçen mücadelede konuk ekip Pınar Karşıyaka’ nın mücadelesi sonuca etki edemedi.

Karşılaşma sonunda Fenerbahçe Beko 91 – 69 ile sahadan galibiyet ile ayrılırken ING Basketbol Süper Ligi‘ de liderliğini sürdürmeye devam ettiler. Sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko bu sonuç ile lig de ki 9. Galibiyetini alırken İzmir ekibi Pınar Karşıyaka’ ise 3. Mağlubiyetini alarak lig de 4. Sırada yer aldılar.

11. hafta ise Sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko kendi sahasında Meksa Yatırım Afyon Belediyespor ile karşı kaşıya gelecekler. Pınar Karşıyaka’ ise kendi sahasında Galatasaray ile karşı karşıya gelecekler.

MAÇIN BİLGİLERİ HAZIR

Salon: Ülker Spor ve Etkinlik

Hakemler: Emin Moğulkoç, Ali Şakacı, Ziya Özorhon

Fenerbahçe Beko: Devin Booker 17 sayı, Şehmus Hazer 15 sayı, Achille Polonara 15 sayı, Melih Mahmutoğlu 12 sayı, Ahmad Hekmat Al Dwairi 10 sayı. James Metecan Birsen 8 sayı, İsmet Akpınar 5 sayı, Pierriá Henry 3 sayı, Marial Shayok 3 sayı, Dyshawn Pierre 3 sayı, Tarık Biberović, Ekrem Sancaklı 1Rbd.

Pınar Karşıyaka: Bonzie Alexander Colson II 20 sayı, Alexander Tyus 12 sayı, Mahir Agva 8 sayı, James Blackmon Jr. 7 sayı, Berkan Durmaz 6 sayı, Yunus Emre Sonsırma 5 sayı, Can Korkmaz 5 sayı, Michael Brandon Roli 5 sayı, Tony Taylor 1 sayı, Burak Can Yıldızlı 1 Rbd, Murat Göktaş, Ali Efe Barış.

1. Periyot: 29 – 15 – Devre: 48 – 30 –  3. Periyot: 71 – 49