Fenerbahçe Beko Litvanya’da Hüsrana Uğradı

Bu sezon THY Avrupa Ligi’nde bir türlü istediği sonuçları alamayan Fenerbahçe, organizasyonun en zayıf ekiplerinden birisi olarak gösterilen Zalgiris Kaunas karşısında da mağlubiyetten kurtulamadı.

THY Avrupa Ligi’nin 11’inci haftasında Litvanya temsilcisinin konuğu olan Fenerbahçe Beko, maçın tamamında rakibinin kuvvetli oyununa cevap veremedi ve maçtan 86-75’lik skorla mağlup ayrıldı.

Fenerbahçe’de İşler İyi Gitmiyor

THY Avrupa Ligi’nin 11’inci haftasında Zalgiris Kaunas’ın konuğu olan Fenerbahçe Beko, bu maçtan da mağlup ayrılarak taraftarlarını üzüntüye boğdu. Avrupa Ligi’nde 8’inci mağlubiyetini alan ve bu sezon beklentilerin oldukça uzağında kalan Fenerbahçe Beko, maçın ilk çeyreğine Nando De Colo ve Devin Booker ile hızlı bir giriş yapmayı başardı ve ilk molaya 15-9 önde girdi.

Televizyon molasıyla birlikte oldukça farklı ve kötü bir görüntü çizmeye başlayan temsilcimiz, Litvanya ekibinin farkı eritmesine engel olamadı ve ilk çeyrek 18-16 Fenerbahçe Beko’nun üstünlüğüyle sona erdi. 2’inci çeyrekte Zalgiris bu sezonun en iyi performanslarından birini sergiledi ve Tai Webster’in de dış şut katkısıyla birlikte maçta öne geçmeyi başardı.

Fenerbahçe Beko karşısındaki etkili oyununu öne geçtikten sonra da sürdürmeyi başaran Zalgiris Kaunas, farkı da açmayı başardı ve devre arasına 38-29 üstün girdi. İkinci yarının ilk çeyreğinin daha başlangıç dakikalarında farkı çift hanelere çıkaran Zalgiris Kaunas, Fenerbahçe Beko’nun yıldızları Jan Vesely ve Nando De Colo’nun sayılarına engel olamayınca mola alarak oyunu soğuttu.

Fenerbahçe Beko buna rağmen Henry’nin sayılarıyla birlikte oyuna girmeye başladıysa da yine Tai Webster devreye girdi ve üst üste bulduğu sayılarla birlikte maçın final çeyreğine 64-59’luk Zalgiris Kaunas üstünlüğüyle gidildi.

Fenerbahçe Beko’nun bulduğu üçlüğe üst üste üçlüklerle cevap veren ve maçın tamamında olduğu gibi final çeyreğinde de kontrolü elden bırakmayan Zalgiris Kaunas, karşılaşmadan 86-75’lik skorla galip ayrılmayı başardı ve bu sezon THY Avrupa Ligi’ndeki 2’inci galibiyetini aldı.

Maç sonrasında yaptığı açıklamalarda takımının kıl payı aldığı yenilgilerden kötü etkilendiğini ve kendi kendileri üzerinde bir baskı kurduklarını ifade eden koç Djordjevic, bu sıkıntının çözümünün ise kazanmaktan başka bir şey olmadığını belirtti.

Sarı Lacivertliler De Toparlanmalı

THY Avrupa Ligi’nde Türkiye’yi oldukça başarılı bir şekilde temsil eden Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko bu sezona hiç iyi bir giriş yapamadılar ancak Anadolu Efes, oynadığı son maçlarda ritmini bulmaya başladı.

Çok kaliteli bir kadroya sahip ve bu turnuvanın en önde gelen takımlarından birisi olan Fenerbahçe Beko da artık kendi ritmini bulmak için gereken acı reçeteyi kendisine yazmalı.

Bu reçetede kadroya gereken takviyelerin yapılması, Djordjevic’in en azından takviye gelene kadar ısrarla sürdürdüğü oyun tipini değiştirmesi ve belki de başka birçok değişikliğin yer aldığı düşünülürse, Sarı Lacivertlilerin en kısa sürede harekete geçmesi gerektiği anlaşılacaktır.