Fenerbahçe Beko Son Saniyede Yıkıldı

Turkish Airlines Euroleague’in 7.haftasında son iki maçtır galip gelemeyen Fenerbahçe Beko, Euroleague’nin formda ekibi Olympiakos deplasmanına çıktı.

Yunan ekibi karşılaşmayı 67-65’lik skor ile kazanmayı başardı. Olympiakos bu galibiyet ile Euroleague’deki 5.galibiyetini almış oldu. Fenerbahçe Beko ise son saniyede yediği basket ile sahadan mağlup ayrılmanın üzüntüsünü yaşıyor. Sarı lacivertli ekip, bu yenilgi ile beraber Euroleague’deki 5.mağlubiyetini aldı ve kötü bir sezon başlangıcı yaptı.

Fenerbahçe Beko’nun Çabası Yetmedi

TurkishAirlinesEuroleague’ınçift maç haftasında Fenerbahçe Beko, Olympiakos deplasmanında son saniyede Sloukas’ın attığı basket ile sahadan mağlubiyetle ayrıldı.

Tempolu başlayan mücadelede ilk çeyreğe 5-0’lık skor ile önde giren Yunan ekibi oldu. Fenerbahçe Beko skoru eşitlemeyi başarsada Ev sahibi 1. Periyodu 19-14’lük skor ile önde bitirmeyi başardı. İkinci çeyreğe Melih Mahmutoğlu’nun önderliğinde iyi başlayan Sarı lacivertli ekip, skoru eşitlemeyi başardı.

Daha sonra maça ağırlığını koyan Olympiakos,Fenerbahçe Beko’ya 11 sayı atmayı başardı ve devreye 45-34’lük üstünlük ile girdi. Üçüncü çeyreğe iyi başlayan Sarı lacivertli ekip, farkı azaltmayı başarsada Ev sahibi Olympiakos, 3.periyodu 55-53’lük skor ile önde kapattı ve son çeyreğe avantajlı giren taraf oldu.

Sarı Lacivertliler, Euroleague’deki 5.Mağlubiyetini Aldı

4.çeyrekte Fenerbahçe Beko hücumdaki sert baskısını artırarak çeyreğin başında 56-55 öne geçmeyi başardı. Yunan ekibi, yüksek temposu ile fark yaratırken, Fenerbahçe Beko uzaktan şutlar ile cevap vermek istedi. Mücadelenin yüksek olduğu dakikalarda her iki takımda birçok top kaybı yaptı ve sayı üretemedi.

4.çeyreğin son saniyelerinde molaya 65-65 eşitlik ile giren Fenerbahçe Beko, Kostas Sloukas’a engel olamadı. Yunan oyuncu, son saniye basketi ile ev sahibi takıma hayat verirken, Sarı lacivertli ekip, bu sezon 3 Euroleague maçını da son saniye basketi ile kaybetti.

Bu yenilgi ile Euroleague’deki 5.mağlubiyetini alan Fenerbahçe Beko, aldığı 2 galibiyet ile turnuvada 17.sırada bulunuyor. Sarı lacivertli ekip, bu sezon turnuvada deplasman maçlarında henüz galibiyet sevinci yaşayamadı.

Ev sahibi Olympiakos ise Euroleague’deki 5.galibiyetini aldı. Turnuvada 7 maçta 2 yenilgisi bulunan Yunan ekibi, puan tablosunda 4.sırada bulunuyor. Olympiakos bu sezon Euroleague’de içerde oynadığı maçların tamamını kazandı.

Salon: Barış ve Dostluk

Hakemler: OlegsLatisevs (Letonya), GytisVillus (Litvanya), RainPeerandi (Estonya)

Olympiakos: Dorsey 10, Fall 10, Larentzakis 10, Sloukas 14, Vezenkov 7, Papanikolaou 5,

Jean-Charles 4, McKissic4, Printezis

Fenerbahçe Beko: Pierre 4, Henry 8, Vesely 14, Guduric 10, Şehmus Hazer 2, Melih Mahmutoğlu 6, De Colo 10, Polonara 9, Ahmet Düveroğlu, Metecan Birsen

1.Çeyrek 19-14 Olympiakos

2.Çeyrek 26-20 Olympiakos

3.Çeyrek 10-19 Fenerbahçe Beko

4.Çeyrek 12-12