FENERBAHÇE BEKO THY EUROLEAGUE’DE GALİP

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko THY Euroleague’de kendi sahasında AS Monaco’ yu konuk ettiği karşılaşmadan 96 – 86 ‘Lık skor ile galip olarak ayrılan taraf oldular.

THY Euroleague’de sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko üst süte dört karşılaşamadan mağlup olarak ayrılan takım sahasında AS Monaco’ yu yenerek kötü seriyi bozmuş oldular.

Fenerbahçe Beko aldığı bu galibiyet sonun da15. Sıraya yerleşen takım geride kalan 13 hafta sonun da 4 galibiyetlerini almış oldular.

FENERBAHÇE BEKO 96 – 86 AS MONACO

THY Euroleague’ de sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko zorlu mücadelenin ilk çeyreğinde kötü başladılar. İlk çeyrekte Fransız rakipleri AS Monaco karşısında 18 – 16 geri de kapan Fenerbahçe Beko ikinci çeyrekte rakibini yakaladılar.

Karşılaşmanın ikinci çeyreğine ise her iki takım da karşılıklı olarak 24’ er sayı üreterek başladılar. İlk yarının sonun da ise konuk ekip AS Monaco temsilcimiz Fenerbahçe Beko karşısında 2 sayı fark ile 42 – 40 önde tamamlayan taraf oldular.

Temsilcimiz Fenerbahçe Beko zorlu karşılaşmada üçüncü çeyrekte ilk kez rakibinden fazla sayı ürete bildiler. Üçüncü çeyrek sonun da sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko 23 sayı ürete bilirken konuk ekip AS Monaco ise 21 sayı ürete bildiler. Karşılaşmanın son çeyreğine ise 63 -63 ‘lük beraberlik ile başlandı.

Son çeyrekte rakibine üstünlük sağlayan temsilcimiz sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko rakibine şans vermediği çeyrekte 33 sayı üretirken AS Monaco ise 23 sayıda kaldı.

Karşılaşma sonun da ise gülen taraf temsilcimiz sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko olurken THY Euroleague‘de ki kötü 4 maçlık serisini de sonlandırmış oldular.

Zorlu mücadele sonun da THY Euroleague’de temsilcimiz sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko bu sezon dördüncü galibiyetlerini elde etmiş oldular.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko 14. Haftada 9 Aralık’ da THY Euroleague’de BK Zenit Saint Petersburg deplasmanın da olacaklar.

1’İNCİ PERİYOT: 16-18 – İLK YARI: 40-42 – 3’ÜNCÜ PERİYOT: 63-63

MAÇIN KÜNYESİ HAZIR

Fenerbahçe Beko 96 – 86 AS Monaco

SALON: Ülker Spor ve Etkinlik

HAKEMLER: Matej Boltauzer, Juan Carlos Garcia, Saulius Racys

FENERBAHÇE BEKO: Şehmus Hazer 6 sayı, Shayok 1 asist, Melih Mahmutoğlu, De Colo 15 sayı, 1 Rbd,4 asist, Henry 13, D. Pierre 2 sayı, 2 Rbd, 5 asist, M. Guduric 18 SAYI, 2 Rbd, 4 asist, J. Vesely 20 SAYI, 10 Rbd, 5 asist, D. Booker 11 sayı, 5Rbd, 5 asist, A. Polonara 11sayı, 6 Rbd, 1 asist.

AS MONACO: Demahis, Lee 7 sayı, W. B. Thomas 3 sayı, A. Diallo 10 sayı, B. W. Motum 6 sayı, D. Motiejunas 7 sayı, B. Y. Ouattara 15 sayı,İ. F.  Faye, D. Andjusic 1 sayı, D. Hall 6 sayı, M. P. James 31 sayı.