Fenerbahçe Beko’dan Galibiyet Serisine Devam

Fenerbahçe Beko, THY Euroleague’in 24. Haftasında Rusya temsilci Zenit ile karşılaştı. Galibiyet serisine devam eden Fenerbahçe Beko, Rus temsilcisi karşısında da bu serisine devam etti. Rus temsilcisi Zenit’i 92-84 yenen sarı lacivertli takım THY Euroleague’de üst üste 9. Galibiyetini elde etti.

Rakibine Göz Açtırmadı

THY Euroleague’in 24. Haftasında temsilcimiz Fenerbahçe Beko sahasında Rusya temsilcisi Zenit’i 92-84 mağlup etti. Bu karşılaşma sonrasında THY Euroleague’de Fenerbahçe Beko üst üste 9. maçını toplamda ise 14. galibiyetini kazanırken Rusya temsilcisi Zenit ise üst üste bu sezon 9. Mağlubiyetini yaşadı. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’ta Zenit karşılaşmasını tribünden izledi.

Karşılaşmanın ilk çeyreğinde her iki takımda iyi bir başlangıç yaptı. Kıran kırana ilerleyen karşılaşmanın ilk çeyreğinde Fenerbahçe Beko rakibinin önüne geçmesin izin vermedi ve ilk çeyrek 25-25’lik skor ile beraberlikle son buldu. Karşılaşmanın ikinci çeyreği ise Fenerbahçe’nin iyi performansı ile birlikte devam etti.

İkinci çeyrek ise Fenerbahçe Beko’nun 47-43’lük 4 sayılık üstünlüğü ile son buldu. Karşılaşmada aradaki fark çok fazla açılmasa da Anadolu Efes rakibinin öne geçmesine izin vermedi. Üçüncü periyodu da 66-65, 1 sayılık fark ile sona erdiren Fenerbahçe Beko final periyoduna üstünlük ile girdi. 4. Çeyrekte de Fenerbahçe Beko, Rus temsilcisi Zenit karşısında 92-84 galip geldi ve organizasyonda yakaladığı yenilmezlik serisine bir maç daha ekledi.

Karşılaşma Detayları

Galibiyet serisine devam eden Fenerbahçe Beko, Rus temsilcisi karşısında da bu serisine devam etti. Rus temsilcisi Zenit’i 92-84 yenen sarı lacivertli takım THY Euroleague’de üst üste 9. Galibiyetini elde etti.

Fenerbahçe Beko’nun ev sahipliğinde oynanan karşılaşma Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda hakemler Luigi Lamonica (İtalya), Borys Ryzhyk (Ukrayna), Luka Kardum (Hırvatistan) yönetiminde oynandı. Karşılaşmada yer alan isimler;

Fenerbahçe Beko: De Colo 24, Guduric 19, Ulanovas 8, Vesely 16, Ahmet Düverioğlu 2, Pierre 8, Melih Mahmutoğlu 5, Brown 5, Eddie 3, Barthel 2, Perez, O’Quinn

Zenit: Pangos 10, Ponitka 4, Rivers 14, Thomas 21, Zubkov 5, Baron 13, Gudaitis 11, Trushkin 4, Pushkov 2, Zakharov, Hollins, Fridzon

1. Periyot: 25 – 25

Devre: 47 – 43

3. Periyot: 66 – 65

Sonuç: 92 – 84

Beş faulle çıkan: 39.17 De Colo (Fenerbahçe Beko)