Fenerbahçe Beko’dan Gelen 7 Zafer

THY Euroleagu’in 22. Haftasında İsrail temsilcisi Maccabi Playtika ile karşılaşan ve parkeden 82-75 galibiyet ile ayrılan Fenerbahçe Beko üst üste 7. Galibiyetini aldı. Sarı lacivertli takım toplamda 12. Galibiyetini alırken konuk ekip ise organizasyonda 12. Yenilgisini almış oldu.

Karşılaşma taraflar için oldukça dengeli bir şekilde başladı. Fenerbahçe Beko pota altında skor üretme fırsatı bulurken Maccabi Playtika, Bender’ın isabetli dış atışları ile sayılar bulmaya devam etti. Maçın ilk 3 dakikasında taraflar 8-8’lik bir eşitliğe ulaştı. Topu iyi paylaşan ev sahibi takım, hızlı hücumlar ile ekili olan rakibine yanıt verdi. İlk çeyreğin sonlarına doğru Fenerbahçe Beko top kayıpları yaşadı. Hücumda ritmini kaybetti ve İsrail temsilcisi ilk periyodu 21-17 önde tamamladı.

İkinci çeyrekte Vesely ve Brown’ın etkili bir oyun sergilediği Fenerbahçe Beko, 13-0’lık seri yakalarken 14. Dakikada skoru 30-21’e getirdi. Ev sahibi takım, periyodun ortalarına doğru savunmalarda rakibine karşılık vermede zorlandı. Maccrabi Playtika, hızlı hücumlarla sayılar bulmaya devam etti ve aradaki farkı 3 sayıya kadar indirdi. İsrail temsilcisi, Bryant ile üç sayı elde ederken son saniyede sayı kaybetmesi ile birlikte soyunma odasına Fenerbahçe Veko 36-35 önde gitti.

Kıyasıya Mücadelede Fenerbahçe Galibiyeti

Fenerbahçe Beko, ikinci yarıya iyi bir başlangıç yaptı. Gudurix, Ulanovas ve De Colo ile peş peşe basketler bulan ev sahibi takım, 23. Dakiakda arada ki farkı 7 syaıya çıkardı. Maccarabi Playtika karşılık verdi ve skorda eşitliği sağladı. Başa baş giden mücadelede pota altında bulunan sayılar sayesinde Fenerbahçe Beko 60-53 final periyoduna girmeyi başardı.

Oyunun son çeyreğinde Fenerbahçe Beko 33. Dakikada farkı iki hanelere çıkardı. Oyunun son bölümü oldukça çekişmeli geçti. Fenerbahçe Beko rakibinin öne geçmesine izin vermedi ve neredeyse 10 sayılık bir fark ile 82-75 parkeden galip ayrıldı. Böylece Fenerbahçe Beko üst üste 7. Toplamda 12. Galibiyetini almış oldu.

Karşılaşma Detayları

Karşılaşma Fenerbahçe Beko ev sahipliğinde Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda hakemler Robert Lottermoser (Almanya), Milan Nedovic (Slovenya), Milos Koljensic (Karadağ) yönetiminde oynandı. Karşılaşmada yer alan isimler ise;

Fenerbahçe Beko: De Colo 16, Guduric 11, Ulanovas 2, Ahmet Düverioğlu 2, Vesely 18, Brown 7, Melih Mahmutoğlu 8, O’Quinn, Pierre 15, Eddie 3

Maccabi Playtika: Bryant 18, Wilbekin 15, Caloiaro 2, Hunter 4, Bender 7, Jones, Dorsey 9, Dibartolomeo 8, Blayzer 3, Zizic 4, Zoosman 5

1. Periyot: 17-21

Devre: 36-35

3. Periyot: 60-53