Fenerbahçe Beşiktaş Derbisi için Jesus’tan Yakın Takip

Fenerbahçe takımında, Süper Lig’de gerçekleşmiş olan milli aradan sonra 2 Ekim Pazar günü oynanacak olan kıyasıya bir mücadeleye şahitlik edecek Fenerbahçe ve Beşiktaş derbisi dolayısı ile hazırlıklar son hız bir şekilde haftalar öncesinden başlamış bulunmakta. Normal şartlarda teknik ekipler çıkacak oldukları her maça hafta hafta şeklinde çalışmalar yapardı ancak Süper Lig’de ilk derbisine çıkacak olan Teknik Direktör Jorge Jesus ve sarı- lacivertli Fenerbahçe ekibi ise Beşiktaş ile gerçekleştirilecek olan derbinin mesaisi için çok önceden başlangıç düğmesine basmış oldu.

Spor Toto Süper Lig Fikstürü

Alınan güvenilir bilgiler doğrultusunda; camiada yakalanmış olan olumlu havanın derbi galibiyeti ile daha fazla olarak git gide artacağını bilen Portekizli tecrübeli teknik adam Jorge Jesus, bu maçın kazanılması halinde takımda kendisini gösterecek olan özgüvenin daha da fazla artarak yükseleceğinin de farkında olmaktadır. Kariyerinde pek çok kez benzer şekilde derbilere çıkmış olan Jorge Jesus önemi çok büyük olan küçük detayların bu gibi benzer maçlarda en belirleyici ve önemli unsur olduğunu son derece kesin bir şekilde bilmekte ve bu doğrultuda takımı ile galibiyet için çalışmaları sürdürmekte.

Bu sebeplerden ötürü ekrandan yapılmış olan analizler dışında da olmak üzere yerinden takip de yapılmış oldu. Bu çerçevede bakıldığında Jorge Jesus’un yardımcıları da son üç hafta süresince Beşiktaş’ın maçlarını yalnızca ekrandan değil, tribünden de takip etmiş oldu. Bundan dolayı da alınabilecek her türlü detay tek tek titizlik ile not edilip Fenerbahçe‘nin tecrübeli teknik adamı Jorge Jesus’un önüne gelmiş oldu. Tecrübeli teknik adam da güçlü rakibi Beşiktaş’ın tüm maçlarının videolu analizinin yanı sıra yapılmış olan stattan gelen notları da birleştirerek ekibi ile birlikte derbi planını düzgün bir şekilde hazırladı.

Yaşamış olduğu sakatlık nedeni ile milli takımdan erken dönmek durumunda kalan King’in ise hemen saha çalışmasına başlaması planlanıyor. Derbide oynaması yönünde beklenti bulunan başarılı futbolcunun yanı sıra sakatlığını atlatmış olan başarılı stoper Serdar Aziz de Beşiktaş ile gerçekleşecek olan derbi maçında forma giyebilecek. Durumu gün gün takip altında olan tecrübeli oyuncu Peres’in ise bu karşılaşmada oynamasının zor bir ihtimal olduğu öğrenilen bilgiler arasında bulunmakta.

Asıl Çalışma Başlıyor

Sarı-lacivertli takım Fenerbahçe’de, Beşiktaş ile gerçekleşecek derbi mesaisi gerçek anlamda başlıyor. Milli arada eksik çalışmış olan oyuncular için daha çok kondisyon yüklemesi yapıldı. İzinli bir gün geçirdikten sonra izni biten fakat sakatlığı bulunan Luan Peres dışında ise tam takım olarak çalışmalara tam hız ile başlanacak. Saha idmanları tamamen bu kıyasıya mücadele ile geçecek olan derbi maçına yönelik gerçekleşecek. Ayrıca rakip analizi yönünden de  görsel çalışmalar beraberinde oyuncular için aktarımlar yapılacak ve toplantılar düzenlenecek.