Fenerbahçe Favre ile Prensipte Anlaştı

Adı birçok farklı çalıştırıcı ile geçen Fenerbahçe’de son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Alınan bilgilere göre Fenerbahçe Benitez ile anlaşamadı. Benitez’in yedek planlarının arasında bulunan Lucien Favre ile bizzat görüşen Ali Koç, Favre ile prensipte anlaştı.

Favre’nin kendi ücretinin yanında Ali Koç’tan birçok talebi bulunduğu için transferin gerçekleşmesi henüz netlik kazanmadı. Favre ismi ile görüşülmeye başlandığından beri Fenerbahçe taraftarlarının istediği 63 yaşındaki teknik kaptan ile prensipte anlaşılsa da bütçe yaratılmaya çalışılacak.

Ali Koç Favre’nin Taleplerini Karşılayabilecek mi?

Nice ve Dortmund gibi takımlarda geçmişi bulunan Favre takımlara yaptığı katkılar ile adından sıkça söz ettiriyor. Dünya yıldızı teknik kaptan Lucien Favre yıllık maaş olarak 3 milyon 750 bin Euro istiyor. Ayrıca kendisi ile birlikte 6 yardımcısının da Fenerbahçe’ye gelmesini talep ettiği ortaya atılan iddialar arasında. Bu yardımcılar için ise istediği toplam paranın yıllık 3 milyon Euro olduğu iddia edildi. Fenerbahçe yönetiminin bu taleplere nasıl bir cevap verdiği henüz bilinmiyor.

Favre eğer Fenerbahçe’ye gelirse talepleri doğrultusunda sadece onun ve yardımcılarının sarı lacivertliler için senelik maliyetine neredeyse 7 milyon Euro olacak. Ciddi bir bütçe planlaması yapması gereken Ali Koç Favre’nin diğer taleplerine de cevap vermek zorunda.

Yıllık maaşlar dışında net bir şekilde Fenerbahçe’ye gelmek için Favre’nin her sene transferler için de bir bütçe ayrılması gerektiği istendiği biliniyor. Ortaya atılan iddialara göre İsviçreli teknik beyin Lucien Favre Fenerbahçe’den 30 milyon Euro’yu her sene yapılacak olan yeni transferler için net olarak ayırması gerektiğini istedi.

Favre Fenerbahçe’ye Gelmeden Taraftarlar Tarafından Sevildi

Çok parlak bir geçmiş kariyeri bulunan Lucien Favre transferinin gerçekleşmesini Fenerbahçe taraftarları istiyor. Geçmiş kariyerinde Dortmund gibi Alman panzerini çalıştıran Favre Fenerbahçe’yi hem Süper Lig içinde hem de Avrupa’da çok farklı yere getirebilir.

Verdiği röportajlardan anlaşıldığı üzere hücuma ayrı bir önem veren Favre tabiri yerindeyse geri paslardan nefret ediyor. Fenerbahçe’de ise geri paslar dolayısıyla eski teknik direktörler çokça eleştirilmişti.

Favre ayrıca resmen gençleri takıma kazandırmak için elinden gelenin en iyisini yapıyor. Kadro kurmada çok başarılı olan Favre gençleri takımda tutarak hem onları takıma kazandırıyor hem de kadrosunu sürekli dinamik tutmayı başarıyor. Alınan bilgilere göre Favre ile uzun dönem anlaşma sağlamak isteyen Ali Koç’un bütün istekleri karşılanmış gibi gözüküyor.