Fenerbahçe İrfan Can Kahveci Transferinden Dolayı Pişman


2021 yılının Ocak ayı; dev bir transfer çekişmesine sahne olmuştu. Galatasaray; Başakşehir forması giyen milli oyuncumuz İrfan Can Kahveci’yi transfer etmek istiyordu. Ancak, Başakşehir’in istediği yüksek bonservis bedelinden dolayı bu transfer bir hayli uzamıştı. Ezeli rakibinin İrfan Can’ı istemesi karşısında boş durmayan Fenerbahçe; bu transfer için devreye girdi. Sonuç olarak, Ocak ayının son gününde İrfan Can Kahveci Fenerbahçeli oldu. Sarı lacivertli takım; İrfan Can için Başakşehir’e 7 milyon Euro bonservis ödedi. Bunun yanı sıra, Deniz Türüç’ün bonservisi de Başakşehir’e verildi.


İrfan Can Kahveci’nin Fenerbahçe Kariyeri İyi Gitmiyor


1995 doğumlu milli oyuncu; Ocak ayındaki sakatlığından dolayı Fenerbahçe’nin ikinci devredeki ilk maçlarında forma giyemedi. Sezon sonuna kadar aralıklarla forma şansı bulan Kahveci; milli takımla Euro 2020’ye katıldı. Hatta, milli takımımızın turnuvadaki tek golünü kaydetti. Fenerbahçe; 2021 – 2022 sezonunda İrfan’dan çok şeyler bekliyordu. Ancak, oyuncu; geçtiğimiz hafta yaşamış olduğu sakatlıktan dolayı sahalardan iki ay uzak kalacak.


Vitor Pereira; İrfan Can Kahveci’yi ilk 11’de düşünmüyordu. Merkez orta sahada Luiz Gustavo’nun yanı sıra Miha Zajc, Jose Sosa ve yeni transfer Miguel Crespo gibi isimleri ön planda tutan Pereira; İrfan Can’ı forvet arkası pozisyonunda kullanmak istiyordu. Ancak, bu pozisyonda Mesut Özil, Dimitrios Pelkas, Max Meyer ve Mert Hakan Yandaş gibi alternatiflerin olması İrfan Can Kahveci’nin işini zorlaştırıyor. Milli oyuncu; Vitor Pereira’nın uygulamayı düşündüğü 3-4-3 veya 3-4-2-1 sistemleri için uygun bir oyuncu değil!


Fenerbahçeli taraftarlar; İrfan Can Kahveci transferinin büyük bir fiyasko olduğunu düşünüyorlar. Oyuncunun iki aylık sakatlığının dışında takıma gerekli katkıyı sağlayamadığı konusunda hemfikirler! Buna ek olarak, İrfan Can Kahveci’nin 13 milyon Euro (130 milyon TL) maliyeti can sıkıyor.


İrfan Can Kahveci Fenerbahçe’de Kaç Maça Çıktı?


26 yaşındaki futbolcu; bu sezon Fenerbahçe’de üç maçta 159 dakika süre aldı. Bir asist yapmayı başardı. Bunun yanı sıra, Ocak ayında geldiği Fenerbahçe’de şu ana kadar toplam 15 maça çıkarken üç asist yapabildi.


Sivasspor maçında sonradan oyuna giren Kahveci; sakatlandığı için yalnızca 15 dakika oyunda kalabilmişti.