Fenerbahçe Kritik Maçta Sivasspor İle Karşı Karşıyaya

Spor Toto Süper Lig’in 41. Haftasında Fenerbahçe, 11 Mayıs Salı günü kendi sahasında Demir Grup Sivasspor’u konuk edecek. İki takım arasındaki bu mücadele Ülker Stadyumu’nda ve saat 20:30’da başlayacak. Bu karşılaşmayı hakem Halis Özkahya yönetecek. Hakem Halis Özkahya’nın yardımcılıklarını ise Volkan Narinç ve Hakan Yemişken yapacak.

Bu mücadele beIN SPORTS HD 2 ekranından naklen olarak yayınlacak. Hatırlanacağı üzere Süper Lig’in birinci yarısında oynanan ilk maç, karşılıklı atılan gollerle 1 – 1 berabere sona ermişti. Bu maç öncesinde konuk takım Demir Grup Sivasspor, Süper Lig’de şimdiye kadar toplamış olduğu 59 puan ile 6. Sırada bulunuyor. Öte yandan ev sahibi Fenerbahçe ise Süper Lig’de şimdiye kadar toplamış olduğu 79 puan ile 2. Sırada yer alıyor.

Fenerbahçe ve Demir Grup Sivasspor’un Muhtemel 11’leri

Spor Toto Süper Lig’in 41. Haftasında oynanacak olan maçta Fenerbahçe ile Demir Grup Sivasspor kozlarını paylaşacak. Konuk takım Demir Grup Sivasspor’un rakibi Fenerbahçe karşısında Ali Şasal Vural, Robin Yalçın, Caner Osmanpaşa, Ahmet Oğuz, Uğur Çiftçi, Claudemir, Hakan Arslan, Fajr, Erdoğan Yeşilyurt, Gradel ve Kayode 11’i ile maça başlaması bekleniyor.

Öte yandan ev sahibi Fenerbahçe’nin konuk takım Demir Grup Sivasspor karşısında ise Harun Tekin, Tisserand, Attila Szalai, Gökhan Gönül, Caner Erkin, Jose Sosa, Ozan Tufan İrfan Can Kahveci, Mesut Özil, Dimitris Pelkas ve Enner Valencia 11’i ile karşılaşmaya başlaması bekleniyor. Ayrıca bu maç öncesinde konuk takım Demir Grup Sivasspor, Süper Lig’de dış sahada oynamış olduğu 19 maçtan 8 galibiyet, 8 beraberlik ve 3 mağlubiyet aldı. Öte yandan ev sahibi Fenerbahçe ise Süper Lig’de iç sahada oynamış olduğu 19 maçta 11 galibiyet, 2 beraberlik ve 6 mağlubiyet aldı.

Fenerbahçe ve Demir Grup Sivasspor’un Form Durumu

Spor Toto Süper Lig’in 41. Haftasında Fenerbahçe ile Demir Grup Sivasspor karşı karşıya gelecek. Bu maç öncesinde konuk takım Demir Grup Sivasspor, Süper Lig’de oynadığı son 5 maçtan 2 galibiyet ve 3 beraberlik aldı. Öte yandan ev sahibi Fenerbahçe ise Süper Lig’de oynadığı son 5 maçtan 4 galibiyet ve 1 beraberlik aldı.