FENERBAHÇE MALATYA’DA 2 PUAN KAYBETTİ

Sarı lacivertli Fenerbahçe takımı dün akşam, 8 Nisan Perşembe akşamı saat 19:00’da Spor Toto Süper Lig’in 33. hafta sonu kapanış maçı olarak deplasmanda yeni Malatyaspor’un konuğu oldu. Üç puan almak ve kazanmak için çıktığı maçta beraberlik sonucu ile sahadan ayrılan Fenerbahçe takımı Yeni Malatyaspor karşısında iki puan kaybetti.

FENERBAHÇE 1 PUAN KAZANDI

Süper toto süper Lig’in 33. haftasında kapanış maçı olarak yeni Malatyaspor ve Fenerbahçe takımları karşı karşıya geldi. Bu maçta her iki takımda eşitliği bozamadığı için skor 1-1 beraberlik ile tamamlandı. 90 dakikanın ardından her iki takımda karşılaşmadan bir puanla ayrılarak sahadan ayrıldı. Fenerbahçe aldı bir puanla 63 puanla yükseldi ve ikinci sıradaki yerini korudu. Ev sahibi takım yeni Malatyaspor‘da 33 puana yükseldi ve 15. sırada yerini aldı.

Fenerbahçe’nin hedefi üç puan kazanarak şampiyonluk yarışındaki varlığını devam ettirmekti. Yeni Malatyaspor‘un hedefi ise altıya üç puanla elenme tehlikesinden, son Dört takımın arasından olabildiğince uzaklaşmakta. Her iki takımın da istedikleri tam olarak gerçekleşmedi bir puan alarak sahadan ayrıldılar.

Maçın ilk kadını Fenerbahçe takımından Enner Valencia kaydetti. Enner Valencia 17. dakikada takımı Fenerbahçe 1-0 öne geçecek golü attı. Fenerbahçenin maçıdaki tek gölünü 17. dakikada Enner Valencia kaydetti.

Ev sahibi takım yeni Malatyaspor’dan 35. dakikada Fenerbahçe ile eşitliği sağladı. Mustafa Eskihellaç ile yeni Malatyaspor takımı beraberliği sağlayan golü buldu. Maçın golleri 17. ve 35. dakikada atıldı. Gollerden sonra başka gol pozisyonları olsa da skor değişmedi. Maçın ilk yarısı 1-1 beraberlikle tamamlandı.

FENERBAHÇE ŞAMPİYONLUK UMUDUMDA YARA ALDI

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe yeni Malatyaspor kalesinde istediği performansı sergileyemedi için ikinci yarıda beraberliği bozamadı. Maçın ardından her iki takımda bir puan alarak sahadan ayrıldı. İkinci yarıda da skor değişmediği için 90 dakikanın ardından puanlar bölmüş oldu.

Fenerbahçe aldı bir puanla 63 puanla yükselirken yeni Malatyaspor‘da 33 puana yükseldi. Geçen hafta Denizlispor karşısında aldığı üç puanla şampiyonluk umudunu tekrardan yeşerten ve hesaplamalar yapan Fenerbahçe bu hafta aldığı beraberlikle yeniden hesaplamalar yapmaya başladı. Şampiyonluk arasında bir darbe daha alan Fenerbahçe’nin kalan haftalarda nasıl bir performans sergileyecek ve sonucunda nasıl puanlar alınacak şimdiden merak ediliyor.