Fenerbahçe Opet Seride 2-0 Öne Geçti

Misli.com Sultanlar Ligi’nde final serisi heyecanı devam ediyor. Fenerbahçe Opet yarı finalde Vakıfbank ile karşı karşıya geldi. İlk maçı kazandı. Vakıfbank ikinci maçı 3-0 kazandı. Kural gereği altın set oynanacaktı. Fenerbahçe Opet altın setin kazananı oldu. Kendisini Misli.com Sultanlar Ligi finalinde buldu.

Eczacıbaşı Dynavit normal sezonu yenilgisiz tamamladı. Yarı finalde Türk Hava Yolları ile eşleşti. Rakibini her iki maçta da mağlup etti. Finalde Fenerbahçe Opet’in rakibi oldu.

İlk Maçı Fenerbahçe Opet Kazanmıştı

Final serisinin ilk maçı 7 Mayıs 2023 Pazar günü oynandı. Seride üç maç kazanan takım şampiyon olacaktı. Fenerbahçe Opet serinin favorisiydi. Arina Fedorovtseva, Melissa Vargas ve Ana Cristina üçlüsü ile rakiplerinin gözünü korkutan sarı lacivertli takım altı sezonluk özleme son vererek şampiyon olmak istiyordu. Eczacıbaşı Dynavit ise bu sezon hem CEV Şampiyonlar Ligi’nde hem de Misli.com Sultanlar Ligi’nde finale yükselmişti. Her iki kupayı da müzesine götürmeyi hedefliyordu. Onlar da 11 yıldır Misli.com Sultanlar Ligi’nde şampiyon olamıyorlardı.

7 Mayıs 2023 günü oynanan final serisinin ilk maçını Fenerbahçe Opet kazandı. Sarı lacivertli takım güçlü rakibini 3-1 mağlup etti. Maçın en skorer isimlerinden birisi Ana Cristina oldu. 2004 doğumlu smaçör maçı 19 sayı ile tamamladı. Melissa Vargas takımına 17 sayılık katkıda bulundu. Bir diğer 2004 doğumlu smaçör Arina Fedorovtseva da 15 sayı aldı. Bunun yanı sıra, Aslı Kalaç yaptığı yedi blok ile göz doldurdu. Eczacıbaşı Dynavit’te Tijana Boskovic’in aldığı 19 sayı yeterli olmadı.

İkinci Maç Çok Daha Çekişmeli Geçti

Tarihler 9 Mayıs 2023’ü gösteriyordu. Fenerbahçe Opet ile Eczacıbaşı Dynavit final serisinin ikinci maçında karşı karşıya geleceklerdi. Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu hınca hınç doluydu. İlk maça kıyasla çok daha kaliteli bir rekabet söz konusuydu. Eczacıbaşı Dynavit ilk maçtan bazı dersler çıkarmıştı.

Maçın ilk setini 25-18’lik skorla Fenerbahçe Opet kazandı. Eczacıbaşı Dynavit ikinci seti 25-23 kazandı. Fenerbahçe Opet üçüncü seti 25-16 kazanarak rakibine cevap verdi. Dördüncü set Eczacıbaşı Dynavit adına hayati öneme sahipti. Turuncu beyazlı takım güçlü rakibine direnç gösterdi. Bu seti 25-17 kazandı. Maçı kimin kazanacağını altın set belirleyecekti. Fenerbahçe Opet bu seti 15-10 kazanarak maçtan 3-2 galip ayrıldı. Final serisinde 2-0 öne geçti.

Fenerbahçe Opet Üçüncü Maçı Kazanırsa Şampiyon Olacak

İkinci maçın en skorer ismi Melissa Vargas oldu. 1999 doğumlu oyuncu maçı 28 sayı ile tamamladı. Arina Fedorovtseva 22, Ana Cristina 16, Aslı Kalaç 9 sayı kaydetti. Eczacıbaşı Dynavit’te öne çıkan isim bir kez daha Tijana Boskovic oldu. Sırp pasör çaprazı maçı 27 sayı ile tamamladı. Fenerbahçe Opet 11 Mayıs 2023 günü oynanacak olan üçüncü maçı kazandığı takdirde şampiyonluğunu ilan edecek.