Fenerbahçe Opet Transferde Bombaları Patlatıyor

Türk voleybolu uzun bir süreden bu yana altın çağlarını yaşıyor ve bu başarıda Fenerbahçe Opet ile rakibi Vakıfbank’ın katkıları çok büyük. Her iki takım da her sezon voleybolun en büyük turnuvalarında boy göstermeye ve hatta turnuvaların son aşamalarında karşı karşıya gelmeye devam ediyorlar. Bununla birlikte Vakıfbank’ın genel olarak bir hegemonya kurduğunu dile getirmekte de herhangi bir beis yok. Bu hegemonyayı kırmak isteyen Sarı Lacivertli ekip, ilk olarak Sarı Siyahlı takımdan ayrılan Meryem Boz’u transfer ettikten sonra şimdi bir Vakıfbank oyuncusunu daha kadrosuna katmaya hazırlanıyor.

Kaleyi İçten Fethediyor

Bu sezon Türk voleybolu adına gerçekten çok iyi bir sezondu ancak Fenerbahçe Opet sezonu en mutlu bitiren taraf değil.

Zira hem misli.com Sultanlar Ligi’nde hem de CEV Şampiyonlar Ligi Yarı Finali’nde son dönemlerin en formda voleybol takımı olan bir diğer temsilcimiz Vakıfbank, Sarı Lacivertli ekibi mağlup etti. Bu sezon yarıştığı tüm alanlarda başarıya ulaşan Vakıfbank, deyim yerindeyse tam anlamıyla hegemonya kurdu.

Türk sporunun en başarılı kulübü olma unvanını taşıyan Sarı Siyahlı takım gelecek sezona iddialı bir şekilde devam etmek isterken Fenerbahçe Opet de bu hegemonyayı kırmak ve tekrardan zirveye oturmak istiyor.

Bununla birlikte her iki kulüp de transfer çalışmalarına devam ediyor. Ezeli rakibi olarak nitelendirilebilecek Vakıfbank’tan Meryem Boz’u koparmayı başaran Sarı Lacivertli ekip, rakibinin bir oyuncusunu daha kadrosuna katmaya hazırlanıyor.

Basında yer alan iddialara göre Michelle Bartsch-Hackley daha önceden prensipte anlaştığı Fenerbahçe Opet ile resmi sözleşmeyi imzalama noktasına geldi. Michelle Bartsch Hackley, arka arkaya kazandığı 7 altın madalya kazandı. Milletler Ligi, Olimpiyat Oyunları, Sultanlar Ligi, Kupa Voley Şampiyonlar Kupası, Şampiyonlar Ligi, Dünya Kulüpler Şampiyonası.

Naz Aydemir Veda Etti

Öte yandan Fenerbahçe Opet’in ve kadın voleybolunun tartışmasız efsanesi olan Naz Aydemir Akyol da Sarı Lacivertli ekibe veda etti. Türk Hava Yolları Kadın Voleybol Takımı efsanevi voleybolcuyla 2 senelik sözleşme imzalandığını açıklarken, Fenerbahçe Opet de güzel bir veda mesajı yayınladı.

Söz konusu veda mesajında Naz Aydemir Akyol’un kulüpte kazandığı başarılara değinen Sarı Lacivertli ekip, müzede yer alan kupalarda ve ödüllerde Akyol’un izinin de olduğunu belirterek oyuncusunu onurlandırdı.

Naz Aydemir Akyol’un defalarca “En İyi Pasör” ödülü kazandığını hatırlatan Fenerbahçe Opet, bugüne kadar verdiği hizmetler için efsanevi oyuncuya teşekkür etti ve gelecek kariyerinde başarılar diledi. Türk voleybolu son dönemlerde altın çağlarını yaşamaya devam ederken Naz Aydemir Akyol, Eda Erdem gibi isimlerin de bu çağların gelişinde de yaşanışında da çok büyük bir payı olduğunu ifade etmek gerekiyor.

Bununla birlikte gelecek sezon heyecan çok daha büyük olacak ve Fenerbahçe Opet ile Vakıfbank yine kıyasıya mücadele verecekler.