FENERBAHÇE ÖZİL’E KAVUŞTU

Dünyaca ünlü futbolcu Mesut Özil artık İstanbul’da. Fenerbahçe uzun uğraşlar verdiği ve ciddi bir mesai harcadığı transferine artık kavuştu. Mesut Özil İstanbul’da, Kadıköy’de. tüm dünyanın yakından takip ettiği ve çok fazla merak edilen transferi geçtiğimiz günlerde sonuçlandı. Tabiri caizse sosyal medya üzerinden birbirlerine karşı aşk yaşayan Fenerbahçe ve Mesut Özil art arda paylaşımlar yaparak birbirlerinin paylaşımlarını beğenerek ve paylaşarak beklenmedik bir tarzda resmi açıklamayı vermiş oldular.

EN ÇOK İZLENEN UÇUŞ

Flight Radar sistemi üzerinden dün, 17 Ocak Pazar akşamı Londra’dan İstanbul’a gelen bu uçuşu özellikle Fenerbahçe taraftaları sistem üzerinden izlediler. Neredeyse 365 bin kişinin izlediği bu uçuş şu zamana kadar sistem üzerinden en çok izlenen uçuşu oldu. An be an uçuş görüntüleri, uçak içerinden Fenerbahçe ve Türkiye bayraklarının olduğu fotoğraflar ve uçaktan iniş anları…

Tüm bu aşamaları herkes tek tek ve sıralamayı bozmadan izledi. Mesut Özil’in ülkeye girişi bile böyle ise Fenerbahçe ile çıktıkları ilk maç nasıl olacak çok merak ediyorum. Mesut Özil’inİstanbul Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali’nde Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Kemal Danabaş ve Selahattin Baki ile Sportif Direktör Emre Belözoğlu karşıladı.

Mesut Özil ilk basın açıklamasını orada, havalimanında yaptı. Çok heyecanlı ve mutlu olduğunu belirten Mesut Özil aslında hep Fenerbahçeli olduğunu ve bu transfer sürecinin sadece ve sadece takımı Fenerbahçe’nin rüyası olmadığını bu transfer sürecinin onun için rüya olduğunu belirtti. Son olarak da takım arkadaşları ile buluşup onlarla tanışmak ve antrenmanlar yapmak istediğini söyleyip ailesiyle beraber korumalar eşliğinde havalimanından ayrıldı.

FARKLI BİR FENERBAHÇE

Mesut Özil 10 numarayı istemişti fakat 10 numara şu ana Samatta’da olduğu için ve kurallar gereği de Mesut Özil yeni sezon öncesi 10 numaralı forma yerine memleketi Zonguldak’ın plaka kodu olan 67 numaralı forma ile sahaya çıkacak. Fenerbahçe çok beklediği transferi ile sahaya artık daha farklı ve güçlü çıkacak.

Ciddi başarılar elde etmek isteyen sarı lacivertli takım Mesut Özil ile çok büyük başarılara imza atacağına inanıyor. Süreç her iki taraf için de nasıl devam edecek büyük bir merak konusu.