Fenerbahçe Öznur Kablo’dan Gelen Galibiyet

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 25. Haftasında İzmit Belediyespor’a konuk olan Fenerbahçe Öznur Kablo sahadan 44 sayılık bir farkla galibiyet ile ayrıldı.

Fenerbahçe Göz Açtırmadı

Karşılaşma hava atışı sonrasında Fenerbahçe Öznur Kablo’nun hücumu ile başladı. Cecilia Zandalasini ile maçtaki ilk basketi bulan isim oldu ve rakibinin hücumlarını savunması ile savuşturan Fenerbahçe Öznur Kablo, maç devamında Cecilia Zandalasini ve Satou Sabally ikilisi ile 7-0’lık seri yakaladı.

Maçtaki ilk sayılarını ise Erica Wheeler ile bulan İzmit Belediyespor, skoru 2-7’ye getirdi. Jasmine Thomas ve Kiah Stokes’la bir seri daha yakalayan Fenerbahçe Öznur Kablo Kadın Basketbol Takımı, farkı çift hanelere kadar çıkardı ve skor 2-12 oldu. Karşılaşmanın ilk 5 dakikasında 5-14 öne geçen Fenerbahçe, rakibini ilk çeyrekte 13-20 hezimete uğrattı.

Karşılaşmanın ikinci çeyreğinde ise Erica Wheeler ile Satou Sabally’nin karşılıklı basketleri ile skor 15-23 oldu. Maç devamında skora 3 sayı çizgisinin gerisinde bulduğu sayılar ile 17-28 olan skor sonrasında Fenerbahçe Öznur Kablo Kadın Basketbol Takımı Cecilia Zandalasini’nin üst üste bulduğu 3’lüklerle skor 21-37 oldu.

İkinci çeyreğinde son 3 dakikanın içinde takımın kaptanı Tuğçe Canıtez’in skor yüküne ortak olması ile fark 22 sayıya kadar yükseldi. Çeyreğin son dakikalarında ise Satou Sabally’nin 5-0’lık serisi sonrasında Fenerbahçe Öznur Kablo soyunma odasına 23-50 büyük bir fark ile önde girdi.

50 Puanlık Fark

Karşılaşmanın ikinci yarısında da Fenerbahçe Öznur Kablo üstünlüğün devam etti ve ev sahibi takıma resmen göz açtırmadı. Takım hücumda Cecilia Zandalasini’nin dış atışları ile skor 23-53 oldu. Karşılaşmanın üçüncü çeyreğinde de ev sahibi takım fırsat bulup öne geçemedi. Aradaki farkı kapatmaya çalışsa da final periyoduna 32-78 skor ile girdi.

Fenerbahçe Öznur Kablo’da Duygu Özen, Merve Arı ve Banu Şimşek gibi genç ve yetenekli oyuncular da forma şansı buldu. Final periyodunun ilk beş dakikasında 50 sayı gibi ciddi bir fark ile öne geçen Fenerbahçe, çeyreğin devamında da üstünlüğünü korudu ve Fenerbahçe Öznur Kablo Kadın Basketbol Takımı mücadeleden 96-52 galibiyet ile ayrıldı.

Şehit Polis Recep Topaloğlu Salonu’nda hakemler Halil Bademir, Sami Özel, Cemil Uygül yönetiminde oynanan karşılaşmada yer alan isimler;

İzmit Belediyespor: Miray Şahin, Elif Emirtekin, İnci Güçlü 4, Jovanovic 12, Gülşah Duman 10, Wheeler 17, İpek Garip 7, Defne Melissa Paylar 2, Saadet Aysu Keskin, Zülal Özdemir

Fenerbahçe Öznur Kablo: Sabally 20, Thomas 5, Tuğçe Canıtez 8, Zandalasini 24, Stokes 13, Olcay Çakır Turgut 9, Merve Arı 2, Sevgi Uzun 13, Duygu Özen, Banu Şimşek 2, Vaughn

1. Periyot: 13-20

Devre: 23-50

3. Periyot: 32-78