Fenerbahçe Roger İçin Hazırlanıyor

2021 – 2022 sezonunun hazırlıklarında devam eden Fenerbahçe, kamp programı çerçevesinde teknik direktör Vitor Pereira ile çalışmalarını sürdürüyor. Bir yandan hazırlık maçları yapan sarı lacivertlilerde, diğer yandan da transfer planlamaları devam ediyor. Bilindiği üzere en çok forvet mevkne takviye yapmak isteyen Fenerbahçe’de yeni bir forvet adayı gündeme geldi.

Roger Guedes Fener İçin Biçilmiş Kaftan

Fenerbahçe’de forvet arayışları sürüyor. Uzun zamandır golcü bir ismi kadrosuna katmak için planlar yapan sarı lacivertliler, geçen sezonki gibi acele edip hata yapmak istemiyor. Hatırlanacağı üzere Fenerbahçe, 2020 – 2021 sezonunda hücum hattına birçok transfer yapmış ve oyuncularından beklediği verimi alamamıştı.

Bu yüzden özellikle forvet transferinde ince eleyip sık dokuyan sarı lacivertliler, yeni bir futbolcuyu gündemine aldı. Fenerbahçe’nin son olarak gündemine gelen forvet adayının Roger Guedes olduğu öğrenildi. Bilindiği üzere geçen sezon Çin’in Shandong Taishan takımında forma giyen fakat sözleşmesi sona erdikten sonra yeni sözleşme imzalamayan Brezilyalı forvet için harekete geçildi.

Gol ve asist istatistiği ile dikkatleri çeken 24 yaşındaki Brezilyalı forvet, Fenerbahçe’ye gelmeye sıcak bakıyor.

Fenerbahçe Takıma Takviye Arıyor

Fenerbahçe’nin hücum hattı için transfer etmek istediği bir diğer futbolcu olan Roger Guedes, kariyerine 2014 yılında Criciuma takımında başladı. 3 yıl boyunca burada oynayan Roger Guedes, toplamda 62 maçta sahaya çıktı ve bu maçlarda 8 gol atıp 1 asist yaptı.

Daha sonra 2016 yılında Brezilya’nın Palmerias takımına transfer olan Roger Guedes, burada 2 yıl boyunca toplamda 83 maçta görev yaptı. Brezilyalı futbolcu, bu maçlarda toplamda 12 gol atıp 10 da asist yaptı.

Ardından 2018 yılında bir başka Brezilya takımı olan Atletico Minerio’nun yolunu tutan 24 yaşındaki forvet, 1 yıl boyunca toplamda 28 maçta forma giydi ve bu maçlarda 13 gol atıp 3 asist yaptı. Daha sonra 2018 yılının ikinci yarısında Çin’in Shandong Taishan takımına transfer oldu. Burada ise 2.5 yıl boyunca oynayan Roger Guedes, toplamda 53 maçta oynadı ve bu maçlarda 12 gol atıp 1 de asist yaptı.