FENERBAHÇE SERİYE DEVAM ETTİ

ING Basketbol Süper Ligi kapsamında oynanan 25. hafta mücadelesinde sarı lacivertli ekip ING Basketbol Süper Liginde ve Türk Hava Yolları Avrupa Liginde iyi bir performans ortaya koyan temsilcimiz Fenerbahçe Beko sahasında Büyükçekmece Basketbol’u konuk ederken rakibi 11 sayı fark ile 81-70 mağlup etmeye başararak art arda 4. galibiyetini elde etti. Bu sonuçla ev sahibi takım, 19. defa sahadan galip ayrıldı. Konuk takım ise 17. defa yenik oldu.

KARŞILAŞMADAN ÖNEMLİ ANLAR

Maça O’Quinn’in basketleriyle süregelen ING Basketbol Süper Liginde ve Türk Hava Yolları Avrupa Liginde iyi bir performans ortaya koyan temsilcimiz Fenerbahçe Beko, 3. dakikayı 8-5 önde geçti. Çeyreğin ortalarında iki ekip da skor üretemedi ve 5. dakika aynı skorla geride kaldı. Diğer takım olan Büyükçekmece Basketbol ekibi oldukça fazla top kaybı yapan sarı lacivertli Fenerbahçe Beko’nun karşısında karşılaşmanın daha başında, 7. dakikada beraberliği sağlayabildi ve karşılaşma heyecanlı bir hal aldı.

11-11. Periyodun son anları karşılıklı basketlerle geçilirken topu iyi paylaşarak basketler kaydeden ING Basketbol Süper Liginde ve Türk Hava Yolları Avrupa Liginde iyi bir performans ortaya koyan temsilcimiz Fenerbahçe Beko, ilk çeyreği 23-20 önde tamamladı. İkinci çeyrek başa baş bir oyuna sahne oldu.

Büyükçekmece Basketbol, boyalı alanda etken olan ING Basketbol Süper Liginde ve Türk Hava Yolları Avrupa Liginde iyi bir performans ortaya koyan temsilcimiz Fenerbahçe Beko’ya aynı biçimde sayı atmayı başardı. Son dakikaları özgür atışlarla geçilen bu süreci sarı-lacivertliler 41-39 önde bitirerek devreyi üstün kapattı.

İKİNCİ DEVRE

İkinci yarıya top kayıplarıyla süregelen Büyükçekmece Basketbol karşısında çeyrek süresince Kenan Sipahi ve O’Quinn ile etken olan ING Basketbol Süper Liginde ve Türk Hava Yolları Avrupa Liginde iyi bir performans ortaya koyan temsilcimiz Fenerbahçe Beko, final periyoduna 64-54 önde gitti.

Karşılaşmanın son çeyreğinde, son adımında üstünlüğünü koruyabilen sarı lacivertli Fenerbahçe Beko ekibi karşılaşmayı 81-70 kazandı ve parkeden galibiyetle ayrıldı. Fenerbahçe Beko sahasında Büyükçekmece Basketbol’u konuk ederken rakibi 11 sayı fark ile 81-70 mağlup etmeye başararak art arda 4. galibiyetini elde etti. Bu sonuçla ev sahibi takım, 19. defa sahadan galip ayrıldı. Konuk takım ise 17. defa yenik oldu