FENERBAHÇE SEZONUN GERİ KALANINDA İSMAİL KARTAL’A EMANET EDİLDİ

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ de Portekizli teknik direktör VitorPereira ile yollarını ayırdıktan sonra takımın başına geçici olarak alt yapı dan getirilen Zeki Murat Göle ile yola devam ediyorlardı.

Bu süreçte teknik direktör arayışlarına devam eden sarı lacivertli kulübün başkanı Ali Koç, Zeki Murat Göle ile lig de alınan kötü sonuçlar beraberinde Adan Demirspor mağlubiyeti sonrasında takımın başına bir dönemde takımı çalıştıran tecrübeli isimlerden birisi olan İsmail Kartal ile anlaşarak sezonun geri kalanında takımın başında yer alacak.

İKİNCİ İSMAİL KARTAL DÖNEMİ FENERBAHÇE’DE BAŞLADI

60 yaşındaki tecrübeli teknik direktör İsmail Kartal UEFA-Pro lisans sahip. Sarı lacivertli takım Fenerbahçe ikinci kez takımın başına gelen tecrübeli isim ilk sezonunda Fenerbahçe ile çok iyi bir sezon geçirerek Süper lig de 2014 – 15 sezonun da 74 puan toplayarak sezonu 2. Sırada tamamlamışlardı.

Süper lig de sezonun geri kalan kısmı için takımın başında olacak olan İsmail Kartal sezon sonun da yardımcı Antrenör olarak kalmak isterse sarı lacivertli takımın başına gelecek olan teknik direktör adayları arasında birisi ile çalışacak.

BAŞKAN ALİ KOÇ TEKNİK DİREKTÖR ARAYIŞLARIAN DEVAM EDECEK

Başkan Ali Koç ‘un teknik direktör arayışları da İsmail Kartal ‘ın sezon sonuna kadar takımın başında olacağından dolayı biraz daha olsa rahatlamış olacak.

Gelecek sezon için artık görüşmelerine devam etmesi beklenen başkan Ali Koç hedefinde kulüpsüz olan 67 yaşındaki Portekizli tecrübeli isim olan Jorge Jesus ilk sırada.

UEFA-Pro lisans sahip olan Portekizli teknik direktör JorgeJesus 4 – 1 – 3 – 2 tercih edilen dizilişi ile sahada olan isim sarı lacivertli kulüpten ise 4 Milyon Euro ücret istediği öğrenildi.

67 yaşındaki Portekizli tecrübeli isim olan JorgeJesus son olarak Portekiz ekiplerinden olan Benfica ‘ nın başında olan tecrübeli teknik direktör 83 karşılaşmada 2,11 maç başı puan ortalaması elde etmiştir.

JorgeJesus 3 kez de Portekiz şampiyonluğu, 6 kez Portekiz lig kupası ve 2 kez Portekiz süper kupası, 1 kez Brezilya kupası ve süper kupası, 1 kez Copa Lidertadores ve 1 kez de Suudi Arabistan Süper Kupası kazandı.

En güçlü adayların arasında ise tecrübeli Alman teknik direktör olan 61 yaşındaki şuan da kulüpsüz olan JoachimLöw oldu.

Daha önce 1998 – 99 sezonun da sarı lacivertli takımı da çalıştıran Alman teknik direktör JoachimLöw 38 karşılaşmada 2,05 maç başı puan ortalaması elde etmişti.

UEFA-Pro lisans sahip olan 61 yaşındaki Alman teknik direktör JoachimLöw kariyerinde 1 kez Dünya Kupası Şampiyonluğu, 1 kez Almanya kupası şampiyonluğu 96 – 97 Stutgart, Avusturya şampiyonluğu 01 – 02 FC TirolInnsbruckve Konfederasyon Kupası 16 – 17 Almanya ile kupalara sahip.

Son sırada ise aktif olarak teknik direktörlük kariyerine PSV Eindhoven’ de devam eden 54 yaşındaki Alman RogerSchmidt oldu.

54 yaşındaki RogerSchmidt kariyerinde Avusturya şampiyonluğu ve Avusturya kupa şampiyonluğu 13 – 14 RedBull Salzburg, Hollanda Süper kupa şampiyonluğu 21 – 22 PSV Eindhoven, Çin kupası 17 – 18 BeijingGuoan kupalara sahip.

Hollanda ekibi PSV Eindhoven ile hali hazırda takımın başında olan tecrübeli teknik direktör sezon sonun da takımı ile olan sözleşmesi de bitecek.