FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜNDE BAŞKANLIK SEÇİMİ HAFTASI

Daha önce tarih olarak 5 – 6 Haziran olarak belirlenen Fenerbahçe Spor Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul pandemi yasaklarından dolayı 25 – 26 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek. Kritik bir hafta içerisine giren sarı – lacivertli camiada başkan adayları ise mevcut Başkan Ali Koç ve iş adamı Eyüp Yeşilyurt. Başkanlık seçiminin ardından futbol takımı için teknik direktör kararının verileceği bu hafta taraftarlar oldukça heyecanlı bir bekleyiş içerisine girdi.

Fenerbahçe Spor Kulübü, oldukça heyecanlı bir haftaya giriş yaptı. Daha öncesinde 5 – 6 Haziran tarihi için belirlenen Fenerbahçe Spor Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul Covid -19 tedbirlerinden dolayı 25 – 26 Haziran’a ertelendi. Mevcut Başkan Ali Koç’un tek aday olarak girdiği başkanlık seçiminde iş adamı Eyüp Yeşilyurt sürpriz bir açıklamayla kulübün başkalığına adaylığı açıkladı. İki aday arasında kıyasıya bir mücadele yaşanırken, Başkan Ali Koç’un kulüp üyelerinden bir 3 yıl daha destek alacağı iddia edildi. Kulüp başkanının belli olmasının ardından başkan tarafından oluşturulacak olan yönetim kurulunda da kimlerin olacağı belirlenecek.

Başkanlık koltuğuna oturacak kişinin belirlenmesinin yanı sıra futbol takımının başına getirilecek olan teknik direktörün kararlaştırılması, yaz transfer dönemindeki girişimlerin sıklaşması ve yeni sezonun planlaması adına sarı – lacivertli yönetimi önemli bir seçim süreci bekliyor.

Başkanlık İçin Sadece 2 Aday Var

Fenerbahçe Spor Kulübü’nde pandemi nedeniyle ertelenen ve en nihayetinde 25 – 26 Haziran günlerinde gerçekleştirilecek olan Olağan Seçimli Genel Kurul için sadece 2 aday bulunuyor. İlk aday mevcut Başkan Ali Koç iken ikinci aday ise ticaretle uğraşan iş adamı Eyüp Yeşilyurt.

Fenerbahçe Teknik Direktör İçin Sona Yaklaştı

2021 – 2022 Spor Toto Süper Lig sezonu için rotasını yabancı hocalara çeviren Fenerbahçe, teknik direktörlük koltuğuna geçecek çalıştırıcı için sona yaklaştı. Transfer gündemini Rafael Benitez ve Favre gibi teknik direktörler ile açan sarı – lacivertli yetkililere daha sonra listeye Marco Silva ve Luis Castro gibi isimleri de ekledi. Basına yansıyan haberlere göre Marco Silva’nın Brezilya ekiplerinden Internacional’in teklifine olumsuz cevap verdiği ve Fenerbahçe’ye oldukça sıcak baktığı ifade edildi.