FENERBAHÇE STEFAN KUNTZ’UN YARDIMCISI KENAN KOÇAK İLE GÖRÜŞME HALİNDE

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe süper lig ‘ de 2021 – 22 sezonun da büyük mutlar ile başladıkları yeni sezon da şampiyonluk bekleyen taraftarları hayal kırıklığı ile kaldı.

Sezona iyi başlayan ancak son haftalar da ki inişli çıkışlı performanslarından dolayı da zirve yarışından uzak kalan sarı lacivertli takım da Portekizli teknik adam Vitor Pereira’nın koltuğu her gün daha çok sallanmaya başlamış durumda.

Devre arasına kadar Portekizli teknik adam Vitor Pereira ile yola devam edecekmiş gibi olan sarı lacivertli yönetim devre arasında olası bir teknik adam değişikliği için çalışmalarını sürdürüyorlar.

Teknik adam arayışlarını sürdüren sarı lacivertli takımın yönetimi flaş bir isim gündeme gelmiş durumda.

A Milli takım teknik direktörü olan Alman teknik adam Stefan Kuntz’un yardımcısı Kenan Koçak ile görüşme halinde olduğu iddia edildi.

FENERBAHÇE’DE ALİ KOÇ DÖNEMİNDE TEKNİK DİREKTÖRDEN YANA YÜZLERİ GÜLMEDİ

Sarı lacivertli takım Başkan Ali Koç yönetiminde bir türlü teknik ada konusunda istikrar yakalamadılar. Her sezon yeni bir isim ile anlaşarak sezona başlayan sarı lacivertli takım da teknik adam konusunda yüzü gülmedi.

Başkan Ali Koç yönetiminde sarı lacivertli takım da Phillip Cocu, Erwin Koeman, Ersun Yanal, Tahir Karapınar ve Erol Bulut, Emre Belözoğlu ve son olarak ‘da Vitor Pereira Fenerbahçe’de teknik direktörlük görevini yürüttüler.

Ali Koç başkanlığında Phillip Cocu ile başladıkları sezon da çıktığı 15 resmi maçta 3 galibiyet, 5 beraberlik ve 7 mağlubiyet yaşadı ve takımdan ayrılmıştı.

Phillip Cocu sonrasında ise takımın başına getirilen Erwin Koeman’ın görev süresi de kısa sürdü 9 maçta görev alan teknik adam 3’er galibiyet, beraberlik ve mağlubiyet alarak takımdan ayrıldı.

ALİ KOÇ‘UN EN UZUN ÇALIŞTIĞI TEKNİK ADAM ERSUN YANAL

Sarı lacivertli takım da başkan Ali Koç yönetiminde en çok takımın başında kalan isim Ersun Yanal oldu. Tecrübeli teknik adam Ersun Yanal Fenerbahçe basında 54 karşılaşma da sahaya çıkan teknik adam 27’ sinden galip olarak ayrılırken 14 kez de rakiplerine yenilirken 13 ‘de mağlubiyet aldılar.

EROL BULUT GÖREVE GETİRİLEN 5. TEKNİK DİREKTÖR OLDU

Sarı lacivertli takımın başında gelen Erol Bulut Fenerbahçe ile yaz transfer döneminde kadrosunu da güçlendirerek başladıkları sezon da 30’u Süper Lig olmak üzere toplam 34 resmi maça çıktı.

Erol Bulut ile süper lig de 30 karşılaşmaya çıkan Fenerbahçe, 18 galibiyet, 5 beraberlik ve 7 mağlubiyet elde ettiler.

Erol Bulut ‘un kötü performansı sonun da takımın başına geçen Emre Belözoğlu ile sezonu tamamlarken Ali Koç yönetiminde ki 6. Teknik isim oldu.

YENİ TEKNİK DİREKTÖR ADAYI KENAN KOÇAK

A Milli takım teknik direktörü olan Alman teknik adam Stefan Kuntz’un yardımcısı Kenan Koçak Fenerbahçe ‘nin gündemin de.

5 Ocak 1981 Kayseri doğumlu Uefa Pro-Lisans’ı bulunan Kenan Koçak teknik direktörlük kariyerinde Waldh Mannheim, Sandhausen ve son olarak Alman ekibi Hannover 96’yı çalıştırdı.