Fenerbahçe Tam Gaz Gidiyor

Ligde çıktığı son üç maçtan da galip gelen ve Milli Takım arasına da lider sıfatıyla giren Fenerbahçe’de işler yolunda gidiyor.

Takıma bu sezon katılan oyuncuların gösterdiği performans ve takım içi uyum oldukça iyi seviyedeyken, sakatlıkların da milli arada geçmesiyle birlikte Trabzonspor derbisinde tam kadro bir şekilde sahada olmak en büyük hedef.

Vitor Pereira’nın Getirdikleri

İlk tecrübesinden sonra artık çok daha tecrübeli ve çok daha kendinden emin bir performans sergileyen Vitor Pereira’nın bu tavrı takıma güven ve uyum getiriyor. Kasımpaşa maçında tüm takımla birlikte kutlanan gol, oyuncuların oyun içerisindeki isteği bu uyumun ve takımın mutluluğunun en önemli göstergeleri.

8 haftada aldığı 6 galibiyet,1 beraberlik ve 1 mağlubiyet ile 19 puan toplayan ve 2013/2014 sezonundan sonra en iyi başlangıcını yapan Fenerbahçe’de sakatlık nedeniyle oynayamayan oyuncuların da takıma katılması heyecanla bekleniyor. Giresun, Hatay ve Kasımpaşa karşısında 2-0 öne geçen ve sonrasında oyunu rölantiye alan Fenerbahçe’de bu rölanti oyun esnasında yenen goller tehlike taşısa da Sarı Lacivertliler bu üç maçı da kazanmayı bildi.

Takım içerisinde yardımlaşmanın iyi seviyelerde olduğu Fenerbahçe’de en uçta oynayan Berisha dahi şok presler yaparak takımın topu kapmasına yardımcı olurken, hücum hattındaki yetenekli ayaklar sayesinde daha kolay gole gidiliyor.

Sakat Oyuncuların Dönüşü Neyi Değiştirecek?

Vitor Pereira’nın Trabzonspor maçında tam kadrodan yararlanmak istemesi ayrıca bir anlam taşıyor. Luiz Gustavo’nun Altay Bayındır ile birlikte tüm maçlarda 90 dakika boyunca görev aldığı bir ortamda Jose Sosa’nın takıma katılması Gustavo’nun dinlenmesi için önem taşıyor.

Bununla birlikte İrfan Can Kahveci’nin takıma katılması ise Fenerbahçe’nin Mesut Özil’in oynamadığı veya yorgun olduğu maçlarda yaşadığı yaratıcılık probleminin aşılmasına önemli bir destek olacak. Topla ilişkisi konusunda ligin en iyi oyuncularından biri olan İrfan Can Kahveci aynı zamanda gole de yatkın bir oyuncu olarak karşımıza çıkıyor.

Hem Berisha’nın hem de Rossi’nin sık sık kilit paslar atarak arkadaşlarını gol fırsatlarıyla buluşturdukları düşünüldüğünde İrfan Can için oldukça avantajlı bir ortamın olduğunu söylemek mümkün.

Bununla birlikte Vitor Pereira’nın en büyük kazanımlarından biri olarak ifade edilen Marcel Tisserand’ın da sakatlıktan dönmesiyle Fenerbahçe’nin geriden oyun kurulumunda bir hayli rahatlayacağı düşünüldüğünde, Vitor Pereira’nın tüm oyuncularını sağlıklı görmek konusunda neden ısrarcı olduğu konusu daha iyi anlaşılabilir oluyor.