Fenerbahçe Teknik Direktörlerini Belirliyor

Süper Lig’in 12’inci haftasında kendi sahasında ağırladığı Kayserispor karşısında iyi bir performans gösteremeyen ve beraberliği 90+9’da kurtaran Fenerbahçe’de teknik direktör Vitor Pereira’nın geleceği belirsizliğini koruyor.

Sarı Lacivertli takım, son 4 maçta sadece 1 puan alması nedeniyle lider Trabzonspor’un 10 puan gerisine düştüğü sezonda UEFA Avrupa Ligi’nde de ilk galibiyetini 4’üncü maçta Antwerp karşısında almıştı. Milli aradan önce oynanan maçlarda iyi bir performans gösteremeyen Fenerbahçe, tüm bu yaşananların gölgesinde girildiği milli ara bittikten sonra başlayacak 13’üncü haftada Galatasaray’ın konuğu olacak.

Bu maçtan olumsuz bir sonuç çıkması halinde Portekizli teknik direktörün görevine son vermeyi planlayan Fenerbahçe yönetimi, takımın başına getirilebilecek alternatifleri de planlamaya başladı.

Fenerbahçe’nin Gündemindeki Teknik Direktörler

Üst üste alınan kötü sonuçlarla birlikte taraftar tarafından istifaya çağırılan Fenerbahçe yönetimi, Vitor Pereira ile olumsuz bir sürece giren takımın Galatasaray karşısında göstereceği performansa göre Portekizli teknik adamın geleceğine karar verecek.

Vitor Pereira’nın görevden alınması durumunda yerine getirilecek hocayı belirlemek için şimdiden düğmeye basan Fenerbahçe, basında yer alan haberlere göre 5 yerli 5 de yabancı hocayı listeye aldı.

Sezon başında Vitor Pereira’dan önce ciddi bir ilgi gösterilen ancak çeşitli sebeplerden ötürü anlaşmaya varılamayan Slaven Bilic, Fenerbahçe’de gösterdiği performansla birlikte heykeli dahi dikilen ve futbolu bıraktıktan sonra teknik direktörlük eğitimi almaya başlayan Alex De Souza, en son Borussia Dortmund’u yönettikten sonra uzun bir süredir takım idare etmeyen Lucian Favre, Thorsten Fink ve Paulo Fonseca yönetimin belirlediği yabancı teknik direktör adayları olarak ifade ediliyor.

Ali Koç’un Vitor Pereira ile anlaşılmadan önce yaptığı teknik direktör adayı profiline uygun özellikleri de taşıyan bu listeden biriyle anlaşamaması durumunda rota Türkiye’ye de çevrilebilir.

Yılmaz Vural’ın Rüyası Gerçek Olur Mu?

Yaptığı her açıklamada 3 büyük takım veya Türkiye Milli Takımı’ndan birini çalıştırmadan kariyerini bitirmek istemediğini ifade eden Yılmaz Vural’ın, Fenerbahçe’nin yerli teknik direktör adayları arasında olduğu iddia ediliyor.

Başka bir takımı çalıştırmadığı her dönemde herhangi bir büyük takımı çalıştırmaya gönüllü olduğunu ifade eden tecrübeli teknik adamdan başka 4 tane daha yerli alternatif belirlenmiş durumda. Bu alternatiflerden ilki, Başakşehir’in başında efsanevi bir şampiyonluk yaşayan ve şu an boşta olan Okan Buruk, Konyaspor’un başında şahaneler yaratmaya devam eden İlhan Palut, Fenerbahçe’yi önceden de çalıştırmış olan İsmail Kartal ve Türk futbolunun Marcelo Bielsa’sı olarak ifade edilen Hikmet Karaman olarak belirtiliyor.

Bu isimlerden herhangi birisi Fenerbahçe’nin başına geçer mi bilinmez ancak benzer iddialarla basına yansıyan Francesco Farioli’yle alakalı olarak en son Karagümrük başkanı Süleyman Hurma iddiaların asılsız olduğuna yönelik bir açıklama yapmıştı.

Yaşanan tüm bu gelişmeler Fenerbahçe’nin uzun bir süre daha gündeminin yoğun olduğunu kanıtlar nitelikte.