FENERBAHÇE TEKNİK DİREKTÖRLÜK KOLTUĞU İÇİN 4 HOCA ARASINDA KALDI

Geçtiğimiz sezonda ligi 3. sırada tamamlayan Fenerbahçe, taraftarlarının Şampiyonluk özlemine son vermek için transfer çalışmalarına hız kazandırdı. Öte yandan ligin son haftalarında Erol Bulut’tan boşalan koltuğa getirilen Emre Belözoğlu ile de yollarının ayrılmasının ardından teknik direktör arayışına giren sarı – lacivertli yönetim, rotasını yabancı hocalara çevirdi. 4 başarılı teknik direktör arasında kalan yönetim, 25 – 26 Haziran’da gerçekleştirilecek olan başkanlık seçimi sonrasında son dörtlüye kalan isimler arasında biriyle masaya oturmayı planlıyor. 

FENERBAHÇE’DE TEKNİK HOCA PAZARTESİ BELLİ OLACAK

Başkanlık seçimi heyecanın yanı sıra teknik direktör arayışında olan Fenerbahçe, aday listeyi 4 isime kadar indirdi. 2020 – 2021 futbol sezonuna teknik direktör Erol Bulut ile iyi bir başlangıç yapan sarı – lacivertli ekip, bu başarısını ligin ikinci yarısında devam ettiremedi ve üst üste kötü sonuçlar aldı. Erol Bulut’un istediği Mesut Özil ve İrfan Can Kahveci gibi yıldız futbolcuların kadroya eklenmesine rağmen devam eden bu başarısızlığın faturası genç hocaya çıkarıldı ve lig sonlanmadan teknik direktörlük koltuğu boş kaldı.

Takımın Sportif Direktörlük görevini üstlenen Emre Belözoğlu geri kalan maçlarda sarı – lacivertlilerin başına geçirildi ve taze hoca takımın şampiyonluk yarışını son maça kadar sürdürdü. Spor Toto Süper Lig’de sezonun sona ermesinin ardından Emre Belözoğlu ile yollar ayrıldı ve Fenerbahçe kendisine yeni bir teknik direktör arayışına girdi. Bu doğrultuda yönünü yabancı çalıştırıcılara döndüren sarı – lacivertli yönetim Fenerbahçe 4 isim üzerinde karar kıldı. Hafta sonu gerçekleştirilecek olan başkanlık seçiminin ardından bu isimlerden birine imza attırmayı planlayan Fenerbahçe’nin hangi teknik direktörde karar kılacağı merakla bekleniyor.

FENERBAHÇE’NİN KARAR KILDIĞI SON DÖRT İSİM

Fenerbahçe Spor Kulübü Ali Koç’un bizzat kendisinin ilgilendiği teknik direktörlük transferi için listede kalan isimler Paulo Fonseca, Nenad Bjelica, Marco Silva Paulo Sousa’dan oluşuyor. Yüz yüze ya da görüntülü konuşma ile iletişime geçilen hocalar arasında kararsız kalan sarı – lacivertli yönetim, gerçekleştirilecek olan başkanlık seçiminin ardından tecrübeli teknik adamlardan birisi ile hemen sözleşme imzalayacak.

Ali Koç başkanlığa seçilmesi dahilinde pazartesi günü, 28 Haziran günü yeni hocayı açıklayacağını söyledi.