Fenerbahçe Transferler İçin Elini Çabuk Tutuyor

Sarı lacivertliler süper lig ve UEFA Avrupa liginde yoluna devam ederken transfer sezonun son saatlerinde kadrosunu güçlendirmeye devam ediyorlar.

Sarı lacivertliler de hedef de sol bek transferi var. Sayılı günler kala sol bek için görüşmelerini hızlandıran Fenerbahçe Nijeryalı 24 yaşındaki oyuncu Zaidu için kulübü Porto’ ya kiralamak için teklif de bulundular. Sarı lacivertliler Porto kulübü ile pazarlık aşamasında anlaşmaya çok yakınlar oyuncunun yıllık ücretini ödemeye hazır olan sarı lacivertliler transferi bitirmek istiyorlar.

Sol Bek İçin Nijeryalı Oyuncu Zaidu Gündemde

Sol bek için birçok oyuncuyu gündemlerine alan sarı lacivertliler bir türlü istedikleri seviyede bir oyuncu ile anlaşma sağlayamadılar.

 Sol bek de Caner Erkin ile yolları ayırdıktan sonra transfer çalışmalarına devam eden sarı lacivertliler de birçok oyuncu ile görüşme yapmışlar ancak sonuca ulaşamamışlardı.

Bu kez sarı lacivertliler gündemlerine Avrupa’ dan bir oyuncu ile görüşmeye devam ediyorlar.

Porto takımında oynayan 24 yaşındaki Nijeryalı Sol bek Zaidu için görüşmelerini yoğunlaştıran sarı lacivertli kulüp yöneticileri transferin bitmesine kısa bir süre kala genç oyuncuyu kadrolarına katmayı planlıyorlar.

Sarı lacivertli yönetimin 24 yaşındaki Zaidu için kulübü Porto ya satın alma opsiyonu ile birlikte 1 yıllık kiralık teklifi önerdiler. Porto kulübü oyuncuyu satmayı düşünmediği ancak kiralık olarak belli bir ücret karşılığında oyuncunun 1 yıllık kiralık olarak transferine olumlu baktıkları yönünde haberler var.

Sarı lacivertliler ise 24 yaşındaki oyuncunun yıllık ücretini ödeyerek 1 yıllık kadrolarına katma planları yaparken Porto kulübünü ikna etme çabaları devam ediyor.

Vitor Pereira Oyuncuyu Kadroda Görmek İstiyor

Tecrübeli teknik direktör V. Pereira bir dönem çalıştırdığı porto da gündeme gelen 24 yaşındaki oyuncu Zaidu’ yu oldukça yakından takip ettiği tanıdığını ve bu transferi de sarı lacivertli yönetime bizzat kendisinin bildirdiği öğrenildi. Hocanın isteği üzerine girişimlerini hızlandıran Fenerbahçe‘nin yöneticileri transferi bitirmek istiyorlar.

Nijeryalı oyuncu Zaidu takımı Porto ile geçtiğimiz sezonda toplamda 25 maça çıkmıştı. İstatistikler de ikili mücadele kazanmada oldukça etkili olan sol bek pas isabeti ise %80 isabetli pas yüzdesine sahip.