FENERBAHÇE VE GALATASARAY TRANSFERDE RAKİP OLDULAR

Bir yanda Fenerbahçe bir yanda Galatasaray. Bu iki ezeli rakip hem sahada hem de transfer mesaisinde rakip olmaya devam ediyorlar.

Transfer süreçlerinin heyecanlandığı ve hızlandığı şu günlerde Fenerbahçe ve Galatasaray rakip olmaya devam ediyorlar. Bu sefer iki ezeli takım Fenerbahçe ve Galatasaray’ın yeni hedefi Romdhane. Romdhane Tunus 1999 doğumlu genç bir futbolcu. Bu futbolcu özelinde birnbirlerine yine her zamanki gibi rakip olan iki ezeli rakip Fenerbahçe ve Galatasaray oyuncu ile iletişime geçtiler bile.

TFF’nin resmi açıklamalarına göre transfer süreci 10 Haziran 2021 itibariyle başlayacak. Takımlar eylül ayının ortasına kadar transfer süreçlerini yönetebilecek. Hangi takımlar hangi oyuncu ya da oyuncuları takımlarına alacak ya da rakip olup oyuncuyu başka ülkelere mi kaptıracaklar şimdiden merak ediliyor.

İki ezeli rakibin gözdesi şu sıralar Tunuslu genç oyuncu Romdhane. Romdhane menajeri aracılığıyla hangi takımı seçecek hangi takımın renklerine bürünecek şimdiden merak ediliyor.

33 maçta 10 gol ve 3 asist

Romdhane’nin kariyerine göz attığımızda, 1999 Tunus doğumlu genç oyuncunun ülkesinin en köklü kulüplerinden biri olan Esperance’de futbola başladığı karşımıza çıkıyor.  2018’de altyapıdan A takımına yükselen Romdhane, merkez orta saha oyuncusu olarak top koşturuyor. Ekim 2019’da Tunus Milli Takımı’na yükselen 21 yaşındaki oyuncu, günümüze kadar ülkesi adına toplamda 5 maçta yer aldı. Temmuz 2018’den beri formasını giydiği Esperance ile birlikte 33 resmi karşılaşmaya çıkan orta saha oyuncusu, 10 gol ve 3 asiste imza attı.

Bonservisi 2 milyon Euro

Tunus’un Esperance takımında forma giyen Romdhane’nin menajeri Aziz Ben Aissa, teknik direktör bulma çalışmalarına devam eden sarı lacivertlilere ve seçimlere hazırlanan sarı kırmızılılara 21 yaşındaki oyuncuyu önerdi. Hem Galatasaray hem de Fenerbahçe’ye, orta saha oyuncusu olan ve Tunus Milli Takımı’nda forma giyen Romdhane ile ilgili sunum yapıldı. Öte yandan genç futbolcunun bonservisinin de 2 milyon Euro olduğu gündeme geldi. Hem 6 hem de 8 numarada oynayabilen orta saha oyuncusu için iki kulübün de henüz adım atmadığı öğrenildi.