Fenerbahçe Zaha’dan Vazgeçmiş Değil

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe, İngiliz ekibi olan Crystal Palace ile sözleşmesi sona eren 30 yasındaki Fildişi sahili sol kanat oyuncusu Wilfried Zaha’ yı kadrosuna katmak için girişimlerini sürdürürken, Fildişili kanat oyuncusunun, sarı lacivertlilere gelmeye sıcak baktığı iddia edildi.

Yeni sezon öncesinde sarı lacivertli takım da Portekizli tecrübeli teknik adam Jorge Jesus ile yollarını ayırdıktan sonra takımın başına İsmail Kartalı getiren Fenerbahçe yeni sezon da mutlak şampiyonluk için kadrosunu da güçlendirmeye devam edecekler.

Süper lig de istediğini elde edemeyen sarı lacivertli takım yeni sezon için kolları sıvayarak transfer 37 yasındaki Bosnalı Dünyaca ünlü yıldız Edin Dzeko ile 2 yıllık bir sözleşme imzalayan ve büyük ses getirdiler. Sezonu Ryan Kent transferi ile açan sarı lacivertli takım da gündem yoğun bir şekilde devam ediyor.

Sarı lacivertli takımın bir süredir görüşmelerde bulunulan Fildişi Sahilli kanat oyuncusu Wilfried Zaha‘da ısrarını sürdürüyor.

Mayıs ayındaki İstanbul’ da olan Zaha’nın menajeri ile ilk görüşme yapıldı. Talep edilen rakamları öğrenen yönetim, bu transfer için beklemeye geçti

30 yasındaki Fildişi sahili sol kanat oyuncusu Wilfried Zaha’ nın sarı lacivertli takım dan yıllık 6 milyon Euro ve bonusları içeren bir maaş ve 10 milyon Euro da imza parası istediği öğrenildikten sonra Fenerbahçe transfer de beklemeye geçmişti.

Wilfried Zaha’ya sonrasında İtalya’dan Lazio ve Suudi Arabistan Ligi kulüpleri talip olsalar da sarı lacivertli takım da oyuncu ile temaslarını kesmemiş olsalar da Wilfried Zaha’ nın beklentilerini karşılamak biraz zor olacak.

AVRUPA’DA EN İYİ TEKLFİ FENERBAHÇE’DEN GELDİ

30 yasındaki Fildişi sahili sol kanat oyuncusu Wilfried Zaha’ nın sarı lacivertli takım dan yıllık 6 milyon Euro ve bonusları içeren bir maaş ve 10 milyon Euro da imza parası istedikten sonra transfer tıkanmıştı.

Avrupa da kariyerine devam etmek isteyen tecrübeli isim için beklediği en yakın teklifi de veren sarı lacivertli takım oldu. Ekonomik şartlarda orta noktada buluşulması halinde bonservisi elinde olan oyuncuyla resmi sözleşme imzalamaya hazırlanana sarı lacivertli takım oyuncunun istedikleri ücretlerin en az yarısını karşılaya bilecekleri kesin diyebiliriz.

Lazio ‘nun ilgisi çok fazla olsa da sarı lacivertli takımın vereceği yüksek miktar da ki ücretleri vermekte zorlanacak olan İtalyan ekibi transfer de geri çekildi.

Suudi Arabistan her zaman istediğinin en az iki katını vermeye hazır olsalar da oyuncu kariyerine Avrupa da devam etmek istediği için Fenerbahçe’ ye çok yakın.

WİLFRİED ZAHA BU SEZON NELER YAPTI?

30 yasındaki Fildişi sahili sol kanat oyuncusu Wilfried Zaha 9 yıldır Crystal Palace forması giyiyor.

Wilfried Zaha, geçtiğimiz sezon 28 maçta görev yaparken, karşılaşmaların hepsine 11’de başlayan Fildişi Sahilli oyuncu, 7 kez fileleri havalandırırken 3 de asist yaptı.