FENERBAHÇE’DE 9 MİLYON EURO’YA SERBEST KALA BİLİR

Sarı lacivertli kulübün bu yaz transfer sezonun da kadrosuna kattığı ve takımın kısa sürede vazgeçilmez isimlerinden birisi olan Güney Koreli 24 yaşında ki Kim Min – Jae bu sezon ki gösterdiği performansı ile sarı lacivertli taraftardan oldukça büyük bir alkış topladı. Sarı lacivertli teknik heyetinde vazgeçilmez oyuncuları arasında alan savunmacı oyuncu için sözleşmesinde ki madde şaşırttı.

Savunmada Adeta Duvar Oldu

Fenerbahçe’ nin bu sezon ki en güçlü ve en iyi transferlerinin başında gelen savunmacı Kim Min Jae performansı ile süper ligin en iyi savunmacıları arasına yazılacak bir isim oldu. Sarı lacivertli taraftarın bu yüksek performansı gösteren savunmacısı için olası bir teklif gelmesi halinde büyük paralar kazana bileceklerini düşünen taraftarı bu madde şaşırttı.

Süper lig de sarı lacivertli Fenerbahçe takımının vaz geçilmez isimlerinden olan Kim Min Jae lig de 6 maçta forma şansı bulanan Güney Koreli 1 sarı kart gördü.

Ülkesinden Yapılan Haberde Ortaya Çıktı

Güney Koreli savunmacı 24 yaşındaki Kim Min Jae ülkesin de yapılan bir haber sonrası ortaya çıkan sözleşme detayları şaşırttı. Kim Min Jae nin sarı lacivertli kulüp ile yaptığı sözleşmede ilginç bir madde koyduran savunmacı sadece 9 Milyon Euro’ luk bir serbest kalma maddesi koyduran oyuncu bu bedele serbest kala bilir.

Bu kadar düşük bir bonservis bedeline serbest kalabilecek Güney Koreli oyuncu için sarı lacivertli taraftarlar bir hayli şaşkın görünüyor. 24 yaşındaki savunmacı Kim Min Jae den daha fazla bir bonservis bedeli ile satılmasını düşünen taraftar bu bedelin az olduğunu düşünüyorlar.

24 yaşındaki Güney Koreli savunmacı için yaz transfer döneminde birçok takımın da devrede olduğunu biliyorduk. Bunlar dan birisi de Portekiz ekiplerinden Porto takımı oyuncunun transferi için devrede olan takımlardan birisi idi.

Güney Koreli savunmacı ile görüşmelere başlayan Porto takımı oyuncuya yaptıkları teklifte sarı lacivertli kulüp gibi serbest kalma maddesi de eklemek istediler. 24 yaşındaki savunmacı için porto kulübünün düşündüğü serbest kalma bedeli olarak 45 Milyon Euro gibi bir yüksek rakam önermişlerdi. Bu teklifi kabul etmeyen Güney Koreli daha sonrasında sarı lacivertli kulüp ile anlaşmaya varmışlardı.