FENERBAHÇE’DE BERKE ÖZER VE KİM MİN – JAE DERBİ PERFORMANSI

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe zorlu derbide sarı kırmızlı takım Galatasaray ‘ı kendi sahasında 2 – 1 ‘Lik skor ile mağlup ederek 3 puanı kapmışlardı. Zorlu derbide sarı lacivertli takımın genç kalecisi Beke Özer ve Savunmada ki Güney Koreli Stoper Kim Min- Jae ‘ nin performansı takıma üç puanı getirmede etkili oldu.

Sarı lacivertli takım da tecrübeli kaleci Altay Bayındır ‘ın sakatlığı sonrasında son karşılaşmalar da kaleyi koruyan 21 yaşındaki genç kaleci Berke Özer ‘in derbi de ki performansı ile kale de güven verdi diye biliriz.

Derbi de ki performansı ile de dikkatleri üzerine çeken bir diğer isim de Savunmada ki Güney Koreli Stoper Kim Min  – Jae oldu.

BERKE ÖZER DERBİ PERFORMANSI İLE GÖZ DOLDURDU

Sarı lacivertli takım da genç kaleci 21 yaşındaki Berke Özere Galatasaray derbisinde kalesini koruyan kaleci performansı ile kale de güven verdi.

Tecrübeli kaleci Altay Bayındır ‘ın geçirdiği sakatlık sonrasında kaleye geçen 21 yaşındaki genç kaleci derbide ki kurtarışları ile sınıfı geçti diye biliriz.

Genç kaleci Berke Özer Galatasaray deplasmanın da ilk pozisyonda ki kurtarışı ile aslında derbiye damga vuracağını gördük. S. Feghouli’ nin sağ çapraz dan net vuruşunda üstüne gelen topu iyi çıkaran genç kaleci karşılaşmaya iyi başladı.

Kurtarışlar da iyi bir izlenim veren genç kaleci Berke Özer birebirler de ki performansı ve ceza sahası dışında ki gelen şutlar da ki pozisyon alması refleksleri oldukça iyiydi.

Genç kaleci gelişiminin bu seviyeye çıkmasında ki en önemli neden aslında geçtiğimiz sezon Belçika ekiplerinden KVC Westerlo ‘ya kiralanan genç kaleci 2020 – 21 ve 2019 – 20 sezonunda 46 karşılaşmada süre aldı ki bu da gelişiminde ki etkinin en önemli sebeplerinden diye biliriz.

KİM MİN – JAE DERBİYE DAMGA VURDU

Sarı lacivertli takımın savunmada ki Stoper’ i Güney Koreli Kim Min – Jae derbi performansı ile gündeme gelen isimlerden birisi oldu.

Güney Koreli oyuncu Kim Min – Jae derbi de ki performansı istatistiklere de bakınca görmüş oluyoruz. 3 kez ikili mücadeleye giren Kim Min – Jae birisinde başarılı olurken % 79 pas isabeti ile sahada yer aldı.

Güney Koreli Stoper Kim Min –  Jae 23 isabetli pas yaparken 4 pas arasına da girerek rakip takımın atağını olgunlaşmadan sonlandırdı. En dikkat çeken istatistiği ise sahipsiz 7 topu kazanması oldu.

Savunmada duvar olan oyuncu hava toplarında da rakiplerine geçit vermediği gibi araya girdiği ve kaptığı toplar ile de takımına destek verdi. Sarı lacivertli takımın özellikle ikinci golünde savunmadan çıkarak rakibin atağını kesip verdiği pas ile rakibi geride bir anda eksik yakaladılar ki pozisyonun da devamında 2 – 1 öne geçiren golü de atmış oldular.

Savunmada derbide sarı lacivertli takımın cankurtaranı oldu.