FENERBAHÇE’DE EROL BULUT DÖNEMİ

Fenerbahçe yönetimi dün aldığı karar ile teknik direktör Erol Bulut ile karşılıklı olarak yollarını ayırdı. Erol bulutla beraber Erol Bulut ‘un yardımcılıklarını yürüten iki kişiyle de yollarını ayıran Fenerbahçe yönetimi sezon sonuna kadar yeni teknik direktör arasına girecek ve yeni sezonda yeni bir teknik direktör ve yeni bir ruhla takımın koordinatörlüğünü yeni kişiye devredecek.

Erol Bulut sezon başında Fenerbahçe’nin başına gelmişti ve 45 yaşındaki teknik direktör iki yıllık anlaşma imzalamıştım. Fakat bu iki yıllık anlaşma daha tamamlanmadan sezonun neredeyse ortasında Erol Bulut ile Fenerbahçe nesini karşılıklı olarak yollarını ayırma kararı aldılar.

BULUT İLE BERABER DERBİ SONUÇLARI

Erol bulut ile beraber Fenerbahçe ekibi çıktıkları derbilerde istedikleri sonucu alamadılar. Özellikle Kadıköy’deki mağlûbiyetler ile adından sıkça söz ettiren Fenerbahçe ve Erol Bulut eleştirilen oda haline geldi. Ezeli rakipleri ile çıktıkları Hem Deplasman hem de evinde oynadığı hiçbir maçı kazanamayan Fenerbahçe ekibi bu sezon oldukça sıkıntılı bir süreç geçirdim.

Ezeli rakiplerinden biri olan Galatasaray ile deplasmanda oynadığı maçı golsüz beraberlikle tamamlayan Fenerbahçe kendi evinde oynadığı Galatasaray derbisinde ne yazık ki rakip takıma yenildi. Beşiktaş ile oynanan derbilerin sonuçları ise Beşiktaş’ın ev sahipliğini yaptığı derbide 1-1 berabere biten maç Fenerbahçe’nin ev sahipliğinde, Kadıköy’de oynanan maç ise 4-3’lük skor ile Beşiktaş’ın galibiyetiyle sonuçlandı.

Dört büyüklerden birisi olan Trabzonspor ile oynanan maçların hem dış saha hem de iç sahadaki karşılaşmaları kazanan Fenerbahçe Trabzonspor derbisini iki maçında kazanarak aslında bu sezonun tek iyi sonucunu almayı başardı.

Aslında Erol Bulut yönetimindeki Fenerbahçe çıktı 34 maçta 21 galibiyet beş beraberlik ve sekiz mağlubiyet aldı. Sonuçlar çok kötü değil fakat Kadıköy’de ısrarla kazanamayan bir Fenerbahçe olduğu için Erol Bulut tüm eleştirilerin oda haline geldi. Aynı zamanda da ilk 11 istikrarsızlığı ve öğrencileri ile olan iletişim sıkıntısı da bunların tuzu biberi oldu.

BULUT İLE DEPLASMAN SONUÇLARI

Fenerbahçe yönetimi Erol Bulut ile beraber çıktığı deplasman maçlarında bugüne kadar ki en yüksek Oran’a sahip olduk.

2,40 gibi bir orana sahip olan Fenerbahçe deplasman başarısını kendi içinde katladı ve rekor bir seviyeye getirdi. Erol Bulut deplasman başarısının ne yazık ki evde, Kadıköy’de Gösteremediği için deplasman başarısı gölgede kaldı. Aslında yedi hafta liderlik koltuğunda oturan Fenerbahçe devre arasından sonra aldığı müthiş transferler ile şampiyonluk kupasını kesin gözüyle bakılmasına rağmen istemediği mağlubiyetleri alarak şampiyonluk yarışının en uzağında kalan takım oldu.

24. haftada Kadıköy’de oynadı Galatasaray derbisini kaybederek liderlik koltuğundan üçüncü sıraya düşen Fenerbahçe o maçtan sonra tekrar liderlik koltuğuna oturamadı.

Bundan sonra nasıl bir Fenerbahçe izleyeceğiz neler değişecek ya da değişmeyecek sezonun sonuna kadar göreceğiz.