Fenerbahçe’de Forma Savaşı Başladı

Süper lig de yeni sezona hızlı başlayan sarı lacivertli takım sezonun ilk 3 haftasındaki karşılaşmalar dan kayıpsız geçerek yoluna devam ediyorlar. Teknik direktör Vitor Pereira ile yeni bir taktik ve oyun anlayışı yanı sıra kadroda düşünülmeyen bir çok oyuncu ile de yollar ayrılmıştı.

Tecrübeli hoca Vitor Pereira’ isteği doğrultusunda transfer de çalımlarını sürdüren sarı lacivertli yönetim kadroya birçok yeni transferler ile güçlendirdiler.

Yeni Transferler Kadroya Girebilmek İçin Savaşıyor

Sarı lacivertli takım süper lig de verilen Milli arayı iyi değerlendirerek kadroların da eksik olan yerlere de takviyeler yaparak yeni oyuncularında takıma alışma süreçlerini geçirmeye başladılar. Fenerbahçe‘liler süper lig deki zorlu Sivas maçı için Samandıra’ da antrenmanlarına devem ederken yeni oyuncuların bir hayli hırslı olduğu dikkatlerden kaçmadı.

Sarı lacivertli takımda Milli takımlar da olan oyuncularından yoksun olarak yapılan antrenmanlar ile zorlu Sivas maçı hazırlıklarına devam ediyorlar. Özellikle antrenmanda çift kale maçlarda oyuncular sarı lacivertli formayı ala bilemek için oldukça hırsı oldukları gözden kaçmazken oyuncuların bu yüksek performansı ile takımı oldukça yukarı taşıyacakları kesin görünüyor.

Transferler Göz Kamaştırmaya Başladı

23 yaşındaki Santrafor Mergim Berisha, 25 yaşındaki orta saha oyuncusu Max Meyer ve Uruguaylı sol kanat oyuncusu 23 yaşındaki Diego Rossi takımın son antrenmanının tamamında yer aldılar.

Yeni oyuncuların oldukça hırslı olmaları tecrübeli teknik direktör Vitor Pereira’ nın elini oldukça fazla güçlendirmiş durumda olsa da hoca önlerinde ki Sivas maçında nasıl bir kadro ile sahada olacağı şimdi den merak konusu haline geldi.

Kadroya yeni gelen oyuncuların fiziksel olarak durumlarını iyi olduğu ve yapılan son antrenman da ise oldukça fazla istekli olmaları sarı lacivertli teknik heyetin yüzünü güldürmüş durumda.

Yeni gelen Berisha, Diego Rossi ve Meyer’ in Sivasspor maçının kadrosunda yer alması beklenen oyuncular arasındalar. Teknik direktör V. Pereira’ nın şans vermesi halinde ilk 11 de ise yer alıp alamayacaklarına tecrübeli hoca maç günü karar vermesi bekleniyor.  İlk 11 de şans bulamasalar bile oyunun gidişatına göre kısa sürede olsa forma şansı bulacaklardır.