Fenerbahçe’de Gelecek Sezon Planlaması Başladı

Son haftalarda üst üste aldığı galibiyetlerle moral bulan Fenerbahçe’de gelecek sezonun planlaması yapılmaya başlandı. Ligde son üç maçını kazanan sarı lacivertli ekip, şampiyonlar Ligi için iddialı bir konuma gelirken iç transferde birçok isimle masaya oturmaya hazırlanıyor. Sarı lacivertli yönetimin ilk hedefi şampiyonlar Ligi vizesini aldıktan sonra gelecek sezon takımda kalacak ve gönderilecek isimleri belirmek. Bu sebeple çalışmalarına hız kazandıran Fenerbahçe yönetimi sezon sonu sözleşmesi sona erecek olan Ferdi Kadıoğlu, yerli rotasyonuna yer alması planlanan Serdar Aziz ve son haftaların formda ismi Arda Güler ile sözleşme yenilemek istiyor.

Berke Özer ve Jose Sosa İle Yollar Ayrılıyor

Teknik direktör İsmail Kartal yönetiminde ziraat Türkiye kupasına ve UEFA konferans Ligi’ne veda eden Fenerbahçe, kötü geçirilen sezonda Ligi 2.sırada bitirerek Şampiyonlar Ligi 2.Ön elemesine katılmak istiyor. Gelecek sezonun kadro planlamasında büyük değişikliklere gitmeyi planlayan sarı lacivertli yönetim, devre arasında geçici olarak anlaştığı İsmail Kartal ile yollarını ayırmayı planlarken, gelecek sezonun planlamasını yapmaya başladı. Takım içerisindeki huzuru bozan oyuncular ile yollarını ayırmaya hazırlanan sarı lacivertliler, İstikrarlı bir şekilde performans gösteren oyuncular ve yerli kuralı için rotasyona dahil edilecek isimlerle yeni sözleşme imzalamak istiyor.

Sarı lacivertli yönetim,  sonunda sözleşmesi bitecek olan Ferdi Kadıoğlu ve Serdar Aziz ile masaya oturmaya hazırlanırken, Jose Sosa ile yollarını ayırmak istiyor. Ferdi için sezon başından bu yana yoğun çaba sarfeden Fenerbahçe yönetimi, oyuncu ile ön görüşmelerde bulunurken, gelecek sezon yerli rotasyonunda yer alması beklenen Serdar Aziz’le de anlaşmaya yakın. Sözleşmesi sona erecek olan diğer isim ise Genç Eldiven Berke Özer. Sarı lacivertli yönetim Altay’ın sakatlığından sonra kaleyi geçici olarak devralan Genç file bekçisinin performansından memnun değil.  Aynı zamanda Berke Özer’in de forma giydiği süre boyunca taraftar ile arasında yaşananlardan dolayı kariyerine Avrupa’da devam etmek istediği öğrenildi.                           

Fenerbahçe’de Hedef Ferdi Kadıoğlu, Serdar Aziz ve Arda Güler

fenerbahçe

Gelecek sezon için çalışmalarına hız kazandıran sarı lacivertli yönetim, bu sezon takımın en iyi performans veren oyuncularından Ferdi Kadıoğlu ile dört yıllık sözleşme imzalamak istiyor. Türkiye ve Avrupa’dan birçok takımın yakından takip ettiği genç oyuncunun önümüzdeki günlerde kararırını vermesi bekleniyor. Takımda kalması planlanan diğer oyuncu ise tecrübeli stoper Serdar Aziz.. Gelecek sezonlarda yerli kontenjanının yükselmesi sebebiyle savunmada alternatif oluşturmak isteyen Sarı lacivertliler, oyuncu ile ücrette anlaşmayı hedefliyor. Sarı lacivertliler, son haftalarda gösterdiği başarılı performans ile taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan 17 yaşındaki Arda Güler her konuda anlaşmak istiyor. Birçok Avrupa kulübünün genç oyuncuyu yakından takip ettiği bilinirken,  Sarı lacivertli yönetim görüşmeleri hızlandırmak için çalışmalarına başladı. Tarafların anlaşması halinde Arda Güler 2025 yılına kadar Fenerbahçe forması giyecek.