FENERBAHÇE‘DE GÜNDEM TEKNİK ADAM KİM OLACAK

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe de Süper Lig’de alınan kötü sonuçlar sonrasın da zirve de yarışından uzaklaşan takım da Portekizli teknik adam Vitor Pererira ile yolların ayrılacağı bir kez daha gündeme geldi.

Yeni teknik adam için ise Fatih Karagümrük’ün başarılı teknik patronu Francesco Farioli ile görüşecek olan sarı lacivertli takım, şuan boşta olan Alman teknik adam Löw’e de yeni teklif götüreceği iddia ediliyor.

VİTOR PEREİRA’NIN KREDİSİ TÜKENDİ

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe de Süper Lig’de son Göztepe maçında 1 – 1 beraberlik ile sona ermesi ardından sarı lacivertli yönetim de yeni teknik adam arayışları tekrar gündeme geldi.

İkinci kez Sarı lacivertli takım Fenerbahçe ‘ yi çalıştırma şansını elde eden Portekizli teknik adam bu sezon ki oyuncu seçimi ve taktik olarak çıkardığı takım çok eleştiri almıştı.

Oyuncu grubu ile de anlaşamayana özellikle Mesut Özil olmak üzere Dimitris Pelkas, Attila Szalai ve son olarak İrfan Can gibi yıldız isimlerle sorun yaşaması nedeniyle ümitler tamamen kesildi.

Derbide gelen galibiyetin de artık bir işe yaramadığı için yönetim yeni teknik adamlar ile görüşmelere başlamayı düşünüyor.

Portekizli teknik adam Vitor Pereira ‘ dan boşalacak olan teknik direktörlük koltuğunun başına kimin geçeceği merakla bekleniyor.

TEKNİK ADAM KOLTUĞU İÇİN İSİMLER BELLİ OLUMAYA BAŞLADI

Teknik adam listesinin başında ise süper lig den yakında tanıdığımız Fatih Karagümrük’ün hocası Francesco Farioli’nin yer aldığını belirtiyor.

Süper lig ekiplerinden Fatih Karagümrük’ün hem oynattığı futbol hem de aldığı sonuçlarla adından söz ettiren Francesco Farioli ile önümüzdeki günlerde bir araya gelineceği söyleniyor.

Bir diğer teknik adam olarak düşünülen isim ise sezon başında da gündemde ve boşta olan Alman teknik adam Joachim Löw’le sarı lacivertli yönetimin tekrar temas kurup yeni bir teklif yapması bekleniyor. Bir diğer alman teknik adam olan Daum’un adı da kulislerde dillendiriliyor.

Siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘ı da çalıştıran Hırvat teknik adam Beşiktaş’ın eski hocası Bilic‘ in ismi de gündemde. Hırvat çalıştırıcının, Çin ekiplerin B. Guoan ile kontratı aralık sonunda biteceği de öğrenildi.

FARİOLİ EN GÜÇLÜ ADAY

Fatih Karagümrük’ ün başarılı genç teknik adamı listede ki en güçlü adaylardan birisi. Karagümrük başkanı Süleyman Hurma, Fenerbahçe’nin talip olması halinde Francesco Farioli’nin önünü kapatmayacaklarını açıklayan başkan teknik adamını göndere bilir.

Genç teknik adam Karagümrük’ün başında çıktığı 24 maçta 1.58 puan ortalaması tutturan teknik adam bu sezon süper lig de geride kalan 14 haftada 6 galibiyet, 4 mağlubiyet ve beraberlik aldılar.

B Lisansı’na sahip olan genç teknik adamın Favori sistemi 4-1- 4-1 ile takımlarını çalıştırıyor.

Çin ekiplerinden Beijing Guoan’ın başına geçen Hırvat çalıştırıcı Slaven Bilic, 15 maçta 7 galibiyet, 3 beraberlik, 5 mağlubiyet aldı. 53 yaşındaki Hırvat hoca, Beşiktaş’ta 89 maçta 1.82 puan ortalaması elde etmişti.

Geçtiğimiz sezondan beri boşta olan Alman teknik adam Joachim Löw Fenerbahçe‘yi 1998-99’da çalıştıran teknik adam sezonu zirvenin 6 puan gerisinde 72 puanla 3’üncü bitirirken, 2.05 puan ortalaması yakalamıştı.

İsmail Kartal belki de şuan da takımın başına geçe bilecek en uygun kişi 2014 – 15 sezonunda 46 maça çıkan Kartal, 2.17 gibi yüksek bir puan ortalaması yakalayan teknik adam sezonu 2. Sırada tamamladılar.