Fenerbahçe’de İsmail Yüksek Avrupa Devlerinin Takibinde

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’de son dönemde adından en çok söz ettiren isimlerden biri İsmail Yüksek oldu. Genç futbolcu, Trendyol Süper Lig ve Avrupa’daki performansıyla teknik heyetin yüzünü güldürdü.

Genç oyuncu İsmail Yüksek, Milli Takım’ın Hırvatistan’ı 1 – 0 mağlup ettiği maçta da üst düzey bir performans sergiledi. Ay yıldızlı futbolcu, Hırvatlaristan karşılaşmasında 16 ikili mücadele ve 12 sahipsiz top kazanmayı başaran ilk oyuncu oldu.

İsmail Yüksek, bu performansıyla Avrupa devlerinin radarına girmeyi de başararak adından sıkça söz edilen birisi oldu.

İngiltere Premier Lig’den ve İtalya Serie A’dan bazı kulüplerin devre arasında Fenerbahçe’nin kapısını çalabileceği öğrenildi.

Sezon başında 6 numara transferi için tüm imkanları seferber eden yönetim, kadroya yeni bir oyuncu dahil etmeyince o bölgedeki birinci seçenek İsmail Yüksek olmuştu.

Transfer söylentilerinin arttığı bu günler de İsmail için bir sonraki olası transferi Gölcükspor’u da yakından ilgilendiriyor. İsmail Yüksek’in bonservis bedeline göre Gölcükspor’un alacağı pay da değişkenlik gösterecek.

İSMAİL YÜKSEK İÇİN NAPOLI – LAZİO – ROMA – BAYER LEVERKUSEN İDDİASI

Napoli ve Bayer Leverkusen bir süredir İsmail Yüksek’i takip ediyor. Bu arada 24 yaşındaki futbolcunun transferi, eski kulübü Gölcükspor’u da yakından ilgilendiriyor.

A Milli Futbol Takımı’nın, EURO 2024 elemelerinde Hırvatistan’ı 1 – 0 yendiği maçın yıldızlarından olan Fenerbahçeli İsmail Yüksek performansı ile yakından takip edilmeye başlandı.

Konya da Türkiye’nın Hırvatistan’ı 1 – 0 mağlup ettiği karşılaşmada sergilediği performans ile alkış toplayan İsmail Yüksek maç boyunca Hırvatistan’ın orta sahasındaki yıldız oyunculara da üstünlük sağlamayı başardı.

Hırvatistan karşısında yaptığı pres ile sahada basmadık yer bırakmayan yıldız futbolcu Hırvatistan’ın orta sahasında görev alan Luka Modric – Marcelo Brozovic ve Mateo Kovacic üçlüsünden daha fazla top kazandı ve dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Söz konusu üçlü maç boyunca 21 kez top kazanırken, İsmail Yüksek ise bitmeyen enerjisiyle 24 top kazanmayı başardı. Yıldız futbolcunun bu performansı İtalyan ekibi Napoli ve Alman ekibi Bayer Leverkusen den kaçmadı.

GÖLCÜKSPOR’UN İSMAİL YÜKSEK’TEN PAYI BULUNUYOR

Gölcükspor’un İsmail Yüksek’in bir sonraki satışından payı bulunuyor. Söz konusu pay, oyuncunun bonservis bedeline göre değişkenlik gösteriyor.

İşte Gölcükspor’un İsmail Yüksek’in sonraki satışından pay hakları:

– 2 milyon euro bonservisle transferden yüzde 10 pay.

– 2 milyon ile 7 milyon euro arasındaki bonservisle transferden yüzde 5 pay.

– 7 milyon euro ve üzerindeki bonservis bedelinden yüzde 2 pay.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’nin İsmail Yüksek’ten en az 10 milyon euro gelir beklediği vurgulanırken, söz konusu senaryoda Gölcükspor’un alacağı pay 200 bin euro olacak.

Bursa da dünyaya gelen İsmail Yüksek futbol kariyerine Yıldırım Belediyesi nde başladı. Ardından Gölcükspor a transfer oldu.

2020 de Gölcükspor dan 65 bin euro karşılığında Fenerbahçe nin yolunu tuttu.