Fenerbahçe’de Kadroda Düşünülmeyen İsimler Ayrılmaya Başlıyor

Bu sezon yaptığı oyuncu satışlarıyla dikkat çeken sarı lacivertli takım Fenerbahçe’de operasyona tam gaz devam ediliyor. Sarı lacivertli takım da son olarak kadrosunu güçlendirmek için Mert Müldür ve Miha Zajc’ı transfer ederken gözler de bir yandan da takımdan ayrılacak isimlere çevrilmiş durumda.

Tecrübeli teknik adam İsmail Kartal’ın kadroda düşünmediği isimlere veda etmeye hazırlanan yönetim, bu oyunculardan da gelir elde etmeden de kadrosundan ayrılmasına izin vermeyecek gibiler. Kasasını da doldurmak isteyen sarı lacivertli takım elde edeceği gelirler ile de rekor kırmak istiyorlar.

Yeni sezon öncesinde sarı lacivertli takım 37 yasındaki Bosnalı Dünyaca ünlü yıldız Edin Dzeko’ yu renklerine bağlayan Fenerbahçe, Ryan Kent, Umut Nayir, Sebastian Szymanski, Dusan Tadic gibi önemli isimler ile kadrosunu güçlendirerek rakiplerinin transfer de önüne geçen sarı lacivertli takım da sırada gözler ayrılacak isimlerde.

Sarı lacivertli takım da Arda Güler ile başlayan ayrılıklar Attila Szalai, Bruma ve Mergim Berisha ile devam etti.

FENERBAHÇE AYRILAN İSİMLER İLE BERABER KASASI DOLDU

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe bu sezon İspanyol devi Real Madrid’e gönderdiği Arda Güler‘den kasasına girecek 30 milyon Euro’ yu bulacak ( 20 milyon Euro + 10 milyon Euro bonus ) rakam ile kasasını dolduracak.

Takımdan ayrılan isimler ile beraber Ciddi bir kazanç elde eden sarı lacivertlilerin dev operasyonu Arda Güler ile sınırlı kalmadı.

Sarı lacivertli takım da genç yıldızı Arda Güler dışında Attila Szalai, Bruma ve Mergim Berisha‘ yı da satarak hatırı sayılır bir gelir elde etti.

Fenerbahçe, Alman ekibi Hoffenheim’e gönderilen Macar stoperin bonservisi için 12, 3 milyon Euro’yu kasaya koydu.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ye 2021 yılında ara transfer döneminde 2,2 milyon Euro karşılığında Apollon Limassol’dan transfer edilmişti. Bu transfer anlaşması sonrasında sarı lacivertli takımın kasışı da oyuncu dan ciddi şekilde gelir elde ederek dolmuş oldu.

Portekiz de Braga formasını giyecek olan Bruma’dan 6,5 milyon Euro, Alman ekibi Augsburg’ a transfer olan Mergim Berisha’nın bonservisinden ise 4 milyon Euro elde edildi.

28 yasındaki kanat oyuncusu olan Bruma’ yı 4,25 Milyon Euro’ ya kadrosuna katarken 6,5 milyon Euro elinden çıkardılar.

25 yasındaki Alman oyuncu Mergim Berisha ise 5 Milyon Euro’ ya kadrosuna katarken 4 Milyon ‘ a elinden çıkardılar.

70 MİLYON EURO GELİR BEKLENİYOR

Sarı lacivertli takım elinden çıkardığı 4 oyuncu için 52,8 milyon Euro gibi rekor bir gelir elde eden Fenerbahçe’nin hedefi bu rakamı en az 70 milyon Euro seviyelerine çıkarmak.

Tecrübeli teknik adam İsmail Kartal ‘In yönetime sunduğu listede en az 7 oyuncu ile de yollarını ayırmak isteyen sarı lacivertli takım beklediği geliri de elde edecek gibiler.