Fenerbahçe’de Kalacak Ve Gidecek Oyuncular Belli Oluyor

Spor Toto Süper Lig’de şampiyonluk iddiasını sürdüren Fenerbahçe gelecek sezon kadro planlamasına da başlamış durumdalar. Sarı lacivertli takım bu sezon kadrosuna birçok oyuncu ile takviye yaparken bir o kadar da oyuncusu ile yollarını ayırarak her sezon yeni bir kadro planı ile sezonu açıyorlar.

Bu sezon hem teknik heyet hem de oyuncu grubunda değişikliğe giden sarı lacivertli takım da ilk hedef aslında takımın tecrübeli teknik patronu olan Portekizli isim Jorge Juses olacak. Tecrübeli teknik adam ile gelecek sezon da yola devam etmek isteyen sarı lacivertli takım sezon sonun da başarı gelmesi halinde Portekizli teknik adam ile yoluna devam etmek istiyorlar.

Kadro planlamasında ise sezon sonun da kiralık oyuncularının dönmesi ve sözleşmesi bitecek oyuncularından takımda kalmasını istedikleri ile simdi den yeni sözleşme için görüşmelerini de sürdürmeye devam ediyorlar.

Sarı kanarya sezon sonun da en az 14 oyuncusu ile yollarını da ayrıma planları yaparken bazı isimler ile de sözleşmesini uzatmak istiyorlar.

Sözleşmeleri sezon sonunda bitecek olan Enner Valencia ve Miha Zajc’ı ise takımda tutmayı planlayan sarı lacivertli takım iki oyuncu ile de görüşmelere başladılar.

SARI LACİVERTLİ FORMAYA VEDA EDECEK OLAN İSİMLER

Sarı lacivertli takımın kalesini koruyan Altay Bayındır ‘ın sakatlanması sonrasında kalede bu sezon şans bulan 24 yasında ki Irfan Can Egribayat kiralık olarak katıldığı Fenerbahçe ye sezon sonun da yollarını ayıracak. Kadro da düşünülmeyen genç kaleci kulübü Göztepe ye geri dönmesi bekleniyor.

Bir başka kiralık olarak sezon basında takıma katılan 30 yasındaki Brezilya lı stoper Gustavo Henrique ile de gelecek sezon kadro planlaması içinde yer almayacak isimlerden birisi olacak.

Sol bek için kiralık olarak kadroya katılan 31 yasındaki Makedon oyuncu Ezgjan Alioski de sezon sonun da takımdan ayrılacak isimlerden birisi olacak.

Sarı lacivertli takımın sağ beki 25 yasındaki Bright Osayi – Samuel iyi bir sezon geçirmiş olsa da teknik adamın kadroda tercih etmediği isimler den birisi oldu. 2025 yılına kadar Fenerbahçe ile sözleşmesi devam eden Bright Osayi-Samuel teklif gelmesi halinde yolların ayrılacağı isimlerden birisi olacak.

Sezon başında transfer edilen 25 yasında ki Uruguaylı sol kanat oyuncusu Diego Rossi teklif gelmesi halinde gönderilecek isimlerden birisi oldu. 2025 yılına kadar sözleşmesi bulunana Rossi 12 Milyon Euro güncel piyasa değerine sahip.

KİRADAKİ OYUNCULARINI GÖNDERMEK İSTİYOR

Sarı lacivertli takım da Samatta Genk’te forma giyiyor, Burak Kapacak Fatih Karagümrük’te forma giyiyor, Tıago Çukur FCV Dender EH’te forma giyiyor, Bruma Braga’da forma giyiyor ve Alman golcü M. Berısha kiralık olarak Augsburg’da forma giyiyor.

Bu oyuncuları ile de sezon sonunda yollarını ayırmak isteyen sarı lacivertliler bir tek Alman golcü M. Berısha’ yı değerlendire bilirler.