Fenerbahçe’de Kaos Devam Ediyor

Süper Lig’in sarı-lacivertli ekibi Fenerbahçe’de son günlerde işlerin hiç de yolunda gitmemesi sebebiyle teknik direktör Erol Bulut eleştiri oklarının hedefi haline gelmişti.

Yeni Malatyaspor ve Gaziantep Futbol Kulübü karşılaşmaları sonrası alınan mağlubiyetler nedeniyle teknik direktör Erol Bulut sosyal medya platformları üzerinden eleştiri yağmuruna tutuldu.

Sosyal medya platformu olan Twitter üzerinden Erol Bulut için istifa “hashtagi” başlatan sarı-lacivertli taraftarlar takımın kötü gidişatının bir an önce son bulmasını istiyor ve kötü gidişattan teknik direktör Erol Bulut’u sorumlu tutuyor.

Sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe Yönetimi özellikle Fenerbahçe başkanı Ali Koç hem teknik ekip hem de sahada Takım ruhunu yansıtamayan Fenerbahçe futbolcularının alınan bu kötü sonuçların yani sebebi olduğunu düşünüyor. 

Aralık ayında detaylı bir şekilde gözlem yapan Fenerbahçe Yönetimi Önümüzdeki haftalarda yapılacak olan kritik karşılaşmalar sonrası 2021 yılına ne şekilde hangi oyuncular ve hangi teknik ekiple devam edileceğinin kararını vermek istiyor.

Yönetim sourunu tek bir noktaya bağlamıyor

Iyi gibi son haftalarda alınan kötü sonuçların sebebi savunma hattında yapılan belli başlı hatalar olarak değerlendiriliyor. Tisserand’ın Yapmış olduğu hatalar hem yönetimin hem de sarı lacivert ile kulüp taraftarlarını sabrını bir hayli taşırmış durumda.

Fenerbahçe Yönetimi alınan kötü sonuçlar sonrası yalnızca defans hattını sorumlu Tutmuyor.  Savunma hakkının yanı sıra rakibe önde Press uygulamayan ortasaha kontrolünü alamayan Fenerbahçe futbolcuları alınan kötü sonuçların bir başka sebebi.Fenerbahçe Yönetimi Erol Bulut’un takımda yeteri kadar otorite sahibi olmadığını düşünüyor. 

Volkan Demirel Mehmet Yozgatlı gibi isimlerin ayakta olarak. Futbolculara kadroya ve saha içine müdahale yaparken Fenerbahçe teknik direktörü Erol Bulut’un Yedek kulübesinde sessizce oturması Fenerbahçe yönetimini ciddi derecede rahatsız eden bir husus oldu.

Takım ruhu yok

Daha da görülen ruhsuz takımın yanı sıra teknik direktör Erol Bulut ile forma giyen oyuncular arasında olan iletişim kopukluğu, teknik direktör Erol Bulut’un oyuncuları kontrol edememesi, oyuncularının motivasyonunu sağlayamaması Fenerbahçe yönetiminin sabrını taşırmaya devam ediyor.  Ocak ayı ara transfer döneminde Erol Bulut’un takımla ilişiği kesileceğine otoriteler tarafından kesin gözle bakılıyor