Fenerbahçe’de Kriz Büyüyor

Süper Lig’de 16’ıncı haftanın kapanış maçında eski teknik direktörü Erol Bulut’un çalıştırdığı Gaziantep FK’ya konuk olan Fenerbahçe, sahadan 3-2 mağlup ayrılarak Trabzonspor’un puan kaybettiği haftada büyük bir avantajı kaçırdı.

2 kere beraberliği yakalamasına rağmen Figueiredo’nun etkili oyununa engel olamayan Fenerbahçe’ede teknik direktör Vitor Pereira ve başkan Ali Koç’a dair tartışmalar gün geçtikçe artıyor. Sarı Lacivertliler, önümüzdeki hafta kendi sahasında Beşiktaş’ı ağırlayacak.

Fenerbahçe Antep’te Kayıp

Süper Lig’de 16’ıncı haftanın kapanış maçında eski teknik direktörü Erol Bulut’un çalıştırdığı Gaziantep FK’ya konuk olan Fenerbahçe, 2 kere eşitliği sağladığı maçta sahadan 3-2 ayrıldı. Bireysel anlamda iyi ve kötü performansların belirgin bir biçimde sahada olduğu Fenerbahçe’de teknik direktör Vitor Pereira’nın tercihleri ve oynattığı oyun oldukça fazla eleştiriye maruz kalırken, Beşiktaş maçından önce Portekizli teknik direktörle alakalı bir karar alınması bekleniyor.

Geçtiğimiz sezon Erol Bulut’u geç gönderdiği konusunda sert eleştiriler alan Ali Koç’un Emre Belözoğlu ile yola devam etmemesi ve Emre Belözoğlu’nun Başakşehir’in başındaki gösterdiği performans Sarı Lacivertli taraftarın öfkesini arttırdı. Trabzonspor’un Antalyaspor’a 2-1 mağlup olarak sezonun ilk mağlubiyetini aldığı 16’ıncı haftada alacağı galibiyetle birlikte puan farkını 9’a düşürme şansı olan Fenerbahçe, Gaziantep FK karşısında aldığı mağlubiyet nedeniyle bu büyük fırsatı kaçırdı.

Süper Lig’in 17’inci haftasında Beşiktaş’ı kendi sahasında konuk edecek olan Fenerbahçe’de artık Vitor Pereira’nın koltuğu iyice sallanmaya başlarken, Beşiktaş’ın da başının bir teknik direktörün bulunmuyor olması derbinin daha da ilginç bir hal almasını sağlıyor.

Fenerbahçe’ye Mesut Özil De Yetmedi

Geçtiğimiz sezonun devre arasında katıldığı Fenerbahçe’de pek çok tartışmaya sebep olan Mesut Özil’in bu sezon Vitor Pereira ile arasındaki ilişki oldukça konuşulmuştu. Portekizli teknik direktör ile arasında problemler olduğu iddia edilen ve vasat performansı nedeniyle kendisini istemeyen taraftarların eleştirilerine maruz kalan Mesut Özil, Gaziantep FK karşısında Fenerbahçe formasını giydiği dönemdeki en iyi performanslardan birisini sergilese de bu performans galibiyet için yeterli olmadı.

Maçta 1-1 beraberliği sağlayan golü atan Mesut Özil, şahane bir vuruşla kaleye gönderdiği golden sonra da takımın en iyi isimlerden birisiydi. Luiz Gustavo’nun oldukça eleştirildiği maçta gösterdiği performansla öne çıkan Mesut Özil’in bu performansı geçmiş maçlarda kendisini değerlendirmeyen veya verimsiz kullandığı düşünülen Vitor Pereira’ya gelen eleştirilerin daha da artmasına neden oldu.

Haftayı 27 puanla kapatan Fenerbahçe’de teknik direktör Vitor Pereira’nın akıbeti daha da kritik bir hale gelirken, başkan Ali Koç ve Yönetim Kurulunun bir karar alması bekleniyor.

Fenerbahçe’de oyuncuların bireysel anlamdaki performansları ve takım oyunundaki uyumsuzluk gün geçtikçe daha fazla dikkat çekmeye başlarken, geçtiğimiz hafta Çaykur Rizespor karşısında alınan galibiyetten sonra bu hafta gelen mağlubiyet Fenerbahçe’de dengeyi daha da bozar hale getirdi.