FENERBAHÇE’DE PARASAL SIKINTILAR

Süper toto süper Lig’in ara transfer döneminde takımına en çok fazla oyuncuyu dahil eden Fenerbahçe tam 18 oyuncuyu devre arası dönemde takımına dahil ederek belki de kendi takım tarihindeki en büyük transfer rekorunu kırmış oldu. Fenerbahçe’nin 18 oyuncuyu dahil etmesinin arka planında hem şampiyonluk kupasını kaldırmak hem de bu sezon ülke puanımız düştü için şampiyonlar Ligi’ne direkt olarak gideceğimiz son sene olmasından dolayı devler Ligi planında ve oradan gelecek olan parayı da düşünerek bu kadar çok transfer konusunda açıldı.

Altay ve Ozan Tufan için sezon sonunda transfer dedikodularının yayıldığı son günlerde şampiyonluk zamanı sonrası ne olacak merak ediliyor. Ozan Tufan sezon sonuna kadar takımında kalmak isterken Fenerbahçe’de sezon sonuna kadar oyuncusunun takımda kalmasını istiyor.

FENERBAHÇE 18 YENİ OYUNCUYU KAPISINI AÇTI

18 oyuncunun transferi haliyle maddi bir yükümlülük de getirdi sarı lacivertlilerin. Şampiyonluk kupasını kaldırmak bu şampiyonluk kupasından gelecek olan gelirle beraber aynı zamanda şampiyonlar Ligi’ne dahil olarak oradan da gelecek olan gelirler aslında mali yükünü azaltmak isteyen Fenerbahçe’de işler şu anda hesaplatıldığı gibi gitmiyor. Süper toto süper Lig’de 59 puanla üçüncü sırada yer alan Fenerbahçe şampiyonluk kupası için oldukça uzak bir alanda duruyor.

En yakın rakibi Galatasaray ile arasında iki puan olan Fenerbahçe’nin lider takım Beşiktaş ile arasında tam beş puan fark var. Bu farklar öyle hemen kolay bir şekilde kapanacak gibi durmuyor. Fenerbahçe’nin milli maç arasından sonra kayıpsız bir şekilde maç kazanması ve aynı zamanda da Fenerbahçe’nin kazanırken Rakipleri Galatasaray ve Beşiktaş’ın da maç kaybetmesi gerekiyor. Fenerbahçe’yi milli maç arasından sonra oldukça zorlu bir maç takvimi ve zorlu bir performans bekliyor.

Çıkınca her maçı kazanmak zorunda olan ve bu psikolojiyle maçı çıkacak olan Erol Bulut ve öğrencileri nasıl bir performans sergileyecekler bu psikolojik baskı performanslarını iyi ya da kötü bir etki şeklinde yansıyacak mı şimdiden merak ediliyor.

ALTAY BAYINDIR İÇİN AYRILIK VAKTİ

Fenerbahçe’nin başarılı kalecisi Altay Bayındır oldukça başarılı bir lig performansı geçirdiği için sezon sonunda Fenerbahçe Altay için gelen transfer tekliflerini değerlendirmeye sıcak bakacağının sinyallerini verdi.

Ozan Tufan ile beraber sezon sonunda takıma veda edece isimlerden biri de böylelikle mali sıkıntılardan dolayı Altay olabilir. Sezon sonunda Fenerbahçe nasıl bir aksiyon alacak ve Altay Bayındır için nasıl bir karar alınacak henüz belli değil.