FENERBAHÇE’DE PORTEKİZLİ TEKNİK DİREKTÖR VİTOR PEREİRA İLE YOLLAR AYRILDI

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’nin Portekizli teknik direktörü VitorPereira ile yollar ayrıldı.

Bu sezon başında ikinci kez takımın başına getirilen Portekizli teknik direktörü VitorPereira 5,5 ay gibi kısa bir süre sonun da sarı lacivertli takım ile yollarını ayrıldı.

Süper lig de ki son Beşiktaş derbisi sonrasında da 2 – 2 beraberlik Portekizli teknik direktörü Vitor Pereira’ nın sonunu getirdi diye biliriz.

PEREİRA İLE İLK YARIYI TAMAMLANAMADAN YOLLAR AYRILDI

53 yaşındaki Portekizli teknik direktörü Vitor Pereira sarı lacivertli Takım Fenerbahçe’nin başına 2 temmuz da gelerek ikinci dönemine başlamıştı.

5,5 ay gibi kısa bir süre takımın başında ikinci dönemini de geri de bırakan Portekizli teknik direktörü VitorPereira sarı lacivertli takım ile çıktığı 25 maçta 11 galibiyet, 7 beraberlik ve 7 mağlubiyet yaşadı.

Süper lig de geride kalan 17 hafta itibari ile sarı lacivertli takım lider Trabzonspor’un 14 puan gerisindeki kalarak şampiyonluk şanslarını tüketmiş durumdalar.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe süper lig de 17. Hafta sonun da 8 galibiyet, 4 beraberlik ve 5 mağlubiyetle 5. sırada yer alıyor.

FENERBAHÇE AVRUPA’YA ERKEN VEDA ETTİ

Bu sezon UEFA Avrupa Ligin’ de mücadele eden sarı lacivertli takım Fenerbahçe grup aşamasında Royal Antwerp,Eintracht Frankfurt ve Olimpiakos ile aynı grupta yer alan takım sadece 6 puan toplayarak grup aşamasında elenerek yoluna UEFA Konferans Liginde devam edecekler.

Süper lig de ki gibi UEFA Avrupa Liginde’ de istediği sonuçları Portekizli teknik direktör VitorPereira ile de alamayan takım Avrupa ‘da çıktığı maçlardan 1 galibiyet 3 beraberlik ve 2 mağlubiyet alan Fenerbahçe, 6 puanla 3’üncü sırada yer aldı.İç sahada çıktığı 3 maçtan da galibiyetle ayrılamayan Fenerbahçe Avrupa defterini kapatmış oldular.

PEREİRA’NIN 3’LÜ STOPER ANLAYIŞI EN FAZLA TARTIŞILAN KONUYDU

Sarı lacivertli takımın başına geldiği günden beri 3’ lü stoper ile oynayan Portekizli teknik direktör VitorPereira bu sistemi de çok tartışılıp eleştiri almıştı.

Başkan Ali Koç özellikle Portekizli teknik direktör Vitor Pereira’ ya direkt olarak sistem üzerinde değişiklikler yapmasını istese de alınana kötü sonuçlar ve hamleler oyunu değiştirmeye yetmedi.

PEREİRA’DA KADRO İSTİKRARI OLMADI

Sezona başladığı ilk 11’ ile son maçta ki ilk 11’ e bakıldığında aradaki fark kadroda istikrar olmadığını çok net özetliyor. Özellikle ilk olarak Ferdi Kadıoğlu sol önde sezona başlayan genç oyuncu sol bek geçti son olarak ta sağ bek te görev yapan oyuncu takım içinde ki karışıklığı çok net anlatıyor.

Her hafta farklı bir 11’le sahadaki yerini alan Portekizli VitorPereira, camianın ve taraftarların büyük tepkisini çekerek görevine son verildi.