FENERBAHÇE’DE ROTA ABD – JOSE CİFUENTES

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe bu sezon süper lig ve UEFA Avrupa liginde istedikleri gibi devam edemeyen takım da devre arası transfer dönemi yaklaşırken oyuncu arayışları da hızlanmış durumda.

Süper lig de şampiyonluk yarışından kopan sarı lacivertli takım ocak ayı transfer döneminde Santrafor bölgesine yapacakları bit golü transferi ile takımın gol yollarında ki sıkıntıyı çözüme kavuşturmak için arayışlara başlarken bir yandan da Merkez Orta sahada da alternatif isimleri çoğalmaya devam edecekler.

Transfer listesi oluşan sarı lacivertli takım devre arasında transfer de aradıkları oyuncuyu ABD’ de buldular.

ABD’ de forma giyen 22 yaşında ki genç oyuncu Ekvator’ lu Jose Cifuentes ‘u transfer listelerine almış durumdalar.

DEVRE ARASINDA TRANSFERE DEVAM EDECEKLER

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe süper lig de yarıştan uzaklaşan takım milli arada zorlu Galatasaray derbisi hazırlıklarına devam eden takım da devre arası transfer dönemi içinde çalışmalar devam ediyor.

Süper lig de üst sıralar dan kopmak istemeyen sarı lacivertli takım Fenerbahçe kadrosunu güçlendirmek için ABD ‘ de ekiplerinden olan Los Angles FC takımında forma giyen 22 yaşında ki  José Cifuentes için devre arasında transfer girişimlerine hazırlanmaya başladılar.

Sarı laciverti takım Fenerbahçe nin bu yaz transfer sezonun da aynı takım dan Los Angles FC’ den kadrosuna kattıkları 23 yaşındaki Uruguaylı golcü Diego Rossi ile aynı takımda oynayan takım arkadaşı José Cifuentes ile yakında ilgileniyorlar.

22 yaşında ki genç oyuncu José Cifuentes ABD ‘de ekibi olan Los Angles FC ile 31 Aralık 2022 de bitecek olan sözleşmesinde son senesine girecek. Genç oyuncunun takımı Los Angles FC’ nin de yeni bir sözleşme önerip önermeyeceği belirsizliğini korumaya devam ederken Fenerbahçe takımı da bu fırsattan istifade ederek devre arasında genç oyuncu için transfer girişimlerinde bulunması bekleniyor.

FENERBAHÇE BONSERVİS BEDELİNDE İNDİRİM İSTEYECEK

22 yaşında ki genç oyuncu José Cifuentes güncel piyasa değeri 7 Milyon Euro civarında olan oyuncu için sarı lacivertli takım Fenerbahçe 2,5 Milyon Euro gibi bir bedel ile 22 yaşındaki genç oyuncuyu kadrolarına katmak istiyorlar.

Fiziksel olarak gelişimini çok iyi tamamlamış genç oyuncu 1,76 boyunda ve merkez orta sahada ikili mücadeleler de ki fiziksel üstünlüğü ile dikkat çekiyor.

Merkez orta sahada oyunun her iki yönünü de hücum ve savunmada da etkili olan 22 yaşındaki genç oyuncu José Cifuentes fiziksel olarak güçlü. Genç oyuncu ikili mücadeleler de ki etkisi kadar teknik kapasitesi ile de hücum hattında takımı adına merkez orta saha oyuncusu olmasına rağmen skor katkısı da bir hayli yüksek.

22 yaşında ki genç oyuncu José Cifuentes geçtiğimiz sezon da takımı ile 5 gol ve 5 asist katkısı da yaparak gol yollarında etkili bir isim oldu.