Fenerbahçe’de Sol Taraf Ferdi Ve Novak’a Emanet

Transfer döneminde takıma yeni katılan oyuncularla birlikte kabuk değiştiren Fenerbahçe, Sol kanat bek bölgesi için istediği şartlar oluşmayınca bu bölgeyi Ocak ayında takviye etmeyi planlıyor. Vitor Pereira, Ferdi Kadıoğlu’nun performansının yükselmesiyle beraber, Novak’ın da o bölgede yeterli olacağını düşünüyor.

Fenerbahçe’de Sol Taraf Ferdi Ve Novak’a Emanet

Sol Bek Transferi Ocak Ayına Ertelendi

Yeni sezona Portekizli Teknik Direktör Vitor Pereira’nın isteği doğrultusunda, kadroda yeni bir yapılanmaya giden Sarı lacivertliler, transfer dönemi boyunca gönderilenler dışında 9 oyuncuyu kadrosuna katarak, değişimini tamamladı. Portekizli teknik adam takımın başına geçtikten sonra bazı oyuncularla çalışmak istemediğini yönetime iletmişti.

Ozan Tufan ve Caner Erkin gibi isimlerle yollarını ayıran Sarı lacivertliler, takıma yaptığı takviyelerle dikkat çekti. Mergim Berisha, Kim, Meyer ve Rossi gibi gelecek vadeden isimler takıma kazandırılırken, Sol kanat bek bölgesi Ocak ayına ertelendi. Geçen sezon çoğu taraftar tarafından beğenilmeyen ve takımdan gönderilmesi planlanan Ferdi Kadıoğlu’nun bu sezon Kenar mevkideki performansı herkesi şaşkına çevirdi.

Fenerbahçe’de Sol Taraf Ferdi Ve Novak’a Emanet

Pereira, Yeni Bir Oyuncu Yarattı

Altay maçındaki futboluyla adından söz ettirmeyi başaran Genç oyuncu, 1 gol 1 asist yaparak maçın adamı seçilmişti. Bunun üzerine, Genç oyuncunun performansıyla Pereira’ya  güven vermesi üzerine sarı lacivertli yönetim kanat bek transferi için geri adım attı. Portekizli teknik adam, asıl mevkisi on numara olan Ferdi’den  farklı profilde bir oyuncu yaratmayı başardı.

Tecrübeli teknik adamın Ferdi ısrarı, çoğu otorite tarafından taktir edildi. Trabzonspor’da oynadığı dönemde  bir sol bek oyuncusu olmasına rağmen skor katkısı yüksek olan Novak, çoğu taraftar tarafından sol kanat beki için ideal isimdi. Üç kulvarda yarışacak olan Sarı lacivertliler, Sol kanat bek bölgesinde Ferdi ve Novak ikilisiyle mücadele verecek.  

Transfer dönemini hareketli geçiren Fenerbahçe, Perotti, Zanka, Caner, Frey, Dirar, Thiam, Gökhan Gönül, Deniz Türünç, Ademi, Cisse, Sadık, Oğuz Kaan, Barış Alıcı ve Ömer Faruk Beyaz ile yollarını ayırdı. Samatta, Ozan Tufan ve Lemos satın alma opsiyonlu kiralık olarak gönderildi. Sarı lacivertliler, toplam 18 oyuncuyu kadrosundan göndererek kabuk değiştirdi. Bu sezon takıma katılan Steven Caulker ise resmi maç oynamadan Gaziantep FK’ye kiralandı. Sarı lacivertliler, Burak Kapacak, Çağtay Kurukalıp, Emir Ortakaya transferleri ile geleceğe yönelik yatırım yaptı.