Fenerbahçe’de Takıma Katılacak İsimler Kadar Ayrılacaklar da Önemli

Süper ligde gelecek sezon değişecek olan format ile yabancı sayısı düşerken sahada bulunacak yerli sayısı da 1 artacak. Bu sebepler nedeniyle Fenerbahçe kadrosunda yer alan hem şu anda takımla birlikte olan hem de kiralık olarak başka takımların formasını giyen isimler için yolların ayrılması için transfer çalışmaları yapılıyor.

Bu noktada Sarı lacivertlilerde hem talibi olan futbolcular varken hem de performansları sebebiyle ya da sözleşme şartları ve yaşları sebebiyle de ayrılık düşünülen isimler bulunuyor.

Fenerbahçe bu isimlerden elde edilebilecek transfer geliri ile birlikte yabancı kontenjanında da iyi bir boşluk yaratıp kadrosuna takviyeler yapmak içinde ön hazırlık yapacak en azından kadrosunda temizlik yapmış olacak.

Fenerbahçe’de Ayrılması Beklenen İsimler

34 yaşındaki Brezilyalı orta saha oyuncusu Luiz Gustavo ayrılması beklenen isimler arasında yer alıyor. Luiz Gustavo bu sezon Fenerbahçe’nin 32 maçında 20 maçta forma şansı bulabildi. Brezilyalı orta saha oyuncusu 1 gol atarken 1 kez de asist yaptı ve 1568 dakika sahada kaldı.

36 yaşındaki Arjantinli Jose Sosa 20 maçta forma şansı bulabildi ve bu sezon 1209 dakika sahada kaldı. Arjantinli merkez orta saha oyuncusu bu sezon botunca yalnızca 2 asist yapmayı başardı.

26 yaşındaki merkez orta saha oyuncusu Max Meyer’in kadrodan ayrılması bekleniyor. Max Meyer 12 maçta sahaya çıkarken 420 dakika süre aldı. Bu süre zarfında Alman oyuncu 1 gol atabildi.

29 yaşındaki stoper Marcel Tisserand 19 maçta forma şansı buldu ve 1450 dakika sahada kaldı.

27 yaşındaki Slovenyalı merkez orta saha MihaZajc bu sezon 26 maçta forma giydi ve 1510 dakika süre aldı. Oynadığı maçlarda Miha Zajc 4 gol atmayı başardı.

28 yaşındaki Yunan Kanat oyuncusu Dimitrios Pelkas 20 maçta forma şansı buldu ve 784 dakika süre aldı. 20 maçta Yunan kanat oyuncusu 1 gol atabildi.

20 yaşındaki İranlı Forvet oyuncusu Allahyar Sayyadmanesh 24 maçta forma giyerken 1783 dakika süre aldı ve 9 gol atarken 4 kez de asist yaptı.

Ayrılık Sebepleri

Adı geçen isimlerin hepsinin kadroda yabancı sınırında yer açmak ve gelecek sezon yabancı sayısının azalacak olması gerektiği için yolların ayrılması isteniyor.

LuizGustavo ve Jose Sosa Yaşı ilerlemiş ve sözleşme şartları da ağır olduğu için yolların ayrılması bekleniyor fakat oyuncuların böyle bir niyeti yok.

Miha Zajc ve Allahyar Sayyadmanesh Acun Ilıcalı’nın geçtiğimiz günlerde satın aldığı Hull City’e transfer olması bekleniyor.

Bu sezon beklentilerin artında kalan Dimitrios Pelkas’ında ayrılması beklenirken yeni transfer MaxMeyer’de aynı sebeple yollarınyolların ayrılması düşünülen isim.

MarcelTisserand’ın ise Fransa’da Saint Etienne ve Almanya’danHertha Berlin takımlarıoyuncuya talip olduğu öğrenildi.