FENERBAHÇE’DE TAKIMDAN AYRILACAK İSİMLER ZAJC VE SOSA

Transferin bitmesine günler takıma yeni oyuncular kazandıran Fenerbahçe, takımdan ayrılacak isimleri de belirlemeye başladı. Steven Caulker’ın ardından Miha Zajc ve Jose Sosa’nın da takımdan ayrılması bekleniyor.

Zajc’ı Rus Kulüpleri İstiyor

8 Eylül’de bitecek olan transfer gündemi için kadro planlamasını tamamlamak isteyen Fenerbahçe, takımdan ayrılması muhtemel isimlere kulüp bakmaya başladı. Takıma yeni katılan oyuncularla birlikte mevcut yabancı sayısı 15’e çıkan Sarı lacivertlilerde, Caulker’ın takımdan ayrılması halinde bu sayı 14’e düşecek. Pereira’nın sol kanat bek’i transferi istediğini Sarı lacivertli yönetime iletmesi, takımda az süre alabilecek yabancı oyuncuları gözden çıkardı.

Max Meyer ve Miguel Crespo gibi orta saha oyuncularını kadrosuna katan Sarı lacivertliler, Sosa ve Zajc’ı gözden çıkardı.

Sezon başı kampında gösterdiği performansla adeta yeni bir transfer gözüyle bakılan Miha Zajc, takımdan ayrılabileceği konuşulmaya başladı. Geçen sezon İtalya Liginde piyasa yapan Sloven oyuncu, Rus takımlarının ilgisini çekmeye başladı.

Avrupa’da transfer dönemi kapandığı için Sloven oyuncuyu Rusya ligine göndermek isteyen Sarı lacivertli yönetim, ilgisi olan kulüplerle görüşmelerini sürdürüyor. Zajc’ı yeniden kiraya göndermek isteyen Sarı lacivertliler, kiralık sözleşmesine satın alma opsiyonu koymak isteyen kulüplerle pazarlık halinde olduğu söyleniyor.

Caulker Anlaşamadı, Sosa Arjantin Yolcusu

Sarı Lacivertli ekip, en son orta saha oyuncusu Miguel Crespo ile kadrosunu güçlendirirken, o bölgede oynayan Jose Sosa ile yollarını ayırmayı planlıyor. Geçen sezonki kadro planlamasında Gustavo’nun yedeği olarak bilinen Jose Sosa, bu sezon Portekizli teknik adam tarafından savunmada yetersiz görüldüğü için Gustavo’nun yedeği olarak başka bir ismi kadrosunda görmek istiyordu. Farklı profilde bir 6 numara isteyen Vitor Pereira, Miguel Crespo’nun gelişiyle birlikte Jose Sosa’nın takımdan ayrılmasına izin verdiği söyleniyor.

36 yaşındaki orta saha için hiçbir kulübün ilgisi olmasada ülkesine dönebileceği söyleniyor. 26 Eylül’e kadar Arjantine dönme şansı olan Jose Sosa, menajerine kendisine takım bulmasını istediği söyleniyor.

Portekizli teknik adamın takımın başına geçişiyle birlikte üstü çizilen isim Steven Caulker, hala bir takımla anlaşmadı. Kayserispor’a imza atması beklenen İngiliz oyuncunun, Sarı kırmızılı kulüple anlaşamadığı için yeniden Gaziantep FK ile görüşme gerçekleştireceği belirtiliyor. 8 Eylül’e kadar az bir süresi kalan Sarı lacivertli yönetim, nasıl bir transfer politikası izleyeceği merak ediliyor.