Fenerbahçe’de Taraftar Golcü Bekliyor

Geçen sezon yaşanan hayal kırıklığına rağmen sezonun son döneminde İsmail Kartal ile iyi bir çıkış yakalayan Fenerbahçe, sezonu 2’nci olarak tamamlayarak iyi bir iş çıkarmıştı. Bu başarıya rağmen zor bir karar daha alarak İsmail Kartal yerine Portekiz futbolunun önde gelen isimlerinden Jorge Jesus’u göreve getiren Sarı Lacivertli ekip transfer dönemine de hızlı bir giriş yaptı ancak beklenmedik durumlarla da karşılaştı. İmza aşamasına kadar geldiği Abdülkerim Bardakçı’yı ezeli rakibi Galatasaray’a kaptıran Sarı Kanarya, buna rağmen diğer alternatifleri sayesinde çok üzülmedi. Bununla birlikte kulübün tutkulu taraftarları bir golcü transferi yapılması konusunda fikir birliğine varmış durumdalar.

Golcü Olmadan Olmaz

Bu sezon Süper Lig’de bir kez daha hayal kırıklığına uğrayan Fenerbahçe’de gelecek sezonun çalışmaları tam gaz devam ediyor ve Sarı Lacivertli camia ciddi bir hava içerisinde bürünmüş görünüyor ancak bir eksik de söz konusu.

O eksikse uzun zamandır bir türlü yüzleri güldüremeyen golcü konusu. Sarı Lacivertli takım Vedat Muriqi dışında çok uzun bir süreden bu yana hiçbir golcü oyuncusundan istediği verimi alamadı ve bu süreçte kulüpten gelen geçen isimlerin birçoğu başka takımlarda da çok iyi işler çıkardılar.

Tüm bunlarla birlikte gelecek sezona Jorge Jesus gibi dünya çapında tanınan bir isimle başlayacak olan Fenerbahçe’de yapılan ve yapılması muhtemel gözüken transferler taraftarları heyecanlandırsa da golcü transferi gündemin ilk sırasında yer alıyor.

Sarı Lacivertli taraftarlar meziyetleri tartışılmayacak, deyim yerindeyse vurduğunu atacak bir golcü transferine ihtiyaç olduğu konusunda hemfikir. Bu bağlamda hem sosyal medya hem de taraftar forumları üzerinden yöneticilere seslenen taraftarlar bunca emeğin golcü transferi yapılmadan boşa çıkacağını ifade ediyorlar.

Abdülkerim Elden Kaçtı

Öte yandan normal şartlar altında çok daha yankı uyandırması beklenecek bir gelişmenin de bu golcü gündemi nedeniyle o kadar etki yaratmadığını dile getirmekte fayda var.

O konu da Abdülkerim Bardakçı transferi. Konyaspor’un başarılı savunmacısı sezon sona erdiğinden bu yana 3 İstanbul büyüğünün de gündemindeydi ve hatta Fenerbahçe başarılı savunmacıyla imza aşamasına kadar da gelmişti.

Ancak ne olduysa son aşamada oldu ve yıllık ücret konusunda anlaşma sağlanamadığı gibi iki taraf da gemileri yakmaktan kaçınmadı. Bu bağlamda yaşanan gelişmelerden sonra Abdülkerim Bardakçı Fenerbahçe’nin ezeli rakibi Galatasaray’a imza attı ve son yıllarda rastlanan transfer çalımlarından birinin öznesi oldu.

Pek tabii bu durumun büyük yankı uyandırmamasında Fenerbahçe’deki kaliteli savunmacı rotasyonunun da etkisi oldukça büyük. Attila Szalai, Kim-Min Jae gibi iki önemli savunmacıyı kadrosunda barındıran Sarı Lacivertli ekip, yerli savunmacı denince akla gelen ilk isimlerden biri olan Serdar Aziz ile de sözleşme uzatmıştı.

Bununla birlikte bu transferin gerçekleşmemesinin nasıl bir etki yaratacağı sezon içerisinde oluşacak tabloyla daha net anlaşılacaktır.