Fenerbahçe’de Teknik Başkan Planları

Sarı lacivertli ekip Süper Toto Süper Lig’in yeni sezonuna bomba gibi isimlerle gelmeye hazırlanıyor. Teknik direktör eksikliğini hızla çözüme kavuşturmayı planlayan başkan Ali Koç gözünü yıldızlara dikti. Sarı lacivertlilerin ismi her hafta başka bir yıldız teknik başkan ile anılırken henüz son karar verilebilmiş değil.

Görüşmelere Benitez, Fonseca ve Ferreira ile devam eden Fenerbahçe’nin teknik direktör arayışlarının bütün detayları sitemizde.

Benitez ve Fonseca Başka Takımlar ile Anlaştı

Geçtiğimiz hafta Rafa Benitez ile teknik direktörlük için görüşmeye başlayan Fenerbahçe için Benitez hayal kırıklığı olduğu. Bizzat başkan Ali Koç’un görüştüğü Benitez İngiltere Premier Ligi’nden Everton ile prensipte anlaştı. Benitez’in Everton ile anlaşması sonrasında göler Fonseca’ya çevrildi.

Paulo Fonseca transferi için kolları sıvayan sarı lacivertli teknik heyet Fonseca’nın da Tottenham ile anlaşması ile farklı arayışlara girdi. Fenerbahçe başkanı Ali Koç’un Alman ve Portekizli isimlere odaklanması üzerine hazırlanan teknik direktör listesinde bir başka aday ise Abel Ferreira. Abel Ferreira başarıları ile göz doldururken Fenerbahçe’ye gelip gelmeyeceği henüz kesin değil.

Ferreira’nın kariyerinde birçok başarı bulunuyor. Copa America kupasını kaldıran Ferreira Fenerbahçe’yi istediği hedeflere ulaştırabilir. Bir süredir Avrupa’dan uzak kalan Ferreira’nın Fenerbahçe’ye de sıcak baktığı biliniyor. Avrupa hayaline kavuşmak isteyen Portekizli isim Abel Ferreira Fenerbahçe başında birçok başarıya imza atabilir.

Özellikle var olan kadroyu kullanma becerisi Ferreira’ya Fenerbahçe için çok cazip bir isim haline getiriyor. Çalıştırdığı takımlarda çok pahalı transferler yapmayan Ferreira Fenerbahçe için çözüm olabilir.

Ferreira dışında Fenerbahçe’nin teknik direktörlük listesinde yedek isimler de bulunuyor. Ferreira görüşmesi eğer olumsuz sonuçlanırsa Fenerbahçe bu sefer Tedesco, Paulo Souso ve Luis Castro ile görüşmeye başlayabilir.

Dimitris Pelkas Yuvadan Uçabilir

Fenerbahçe’nin bu sezon gözdesi olan Yunan oyunca Dimitris Pelkas’ın talipleri artıyor. Muhteşem bir performans ile adından çokça söz ettiren Pelkas Avrupa kulüplerine transfer olabilir.

Performansı ve takım oyunu ile hem teknik heyetin hem de transferlerin sevgisini çok hızlı bir şekilde kazanan Pelkas’ı Avrupa’dan Lyon, Napoli be Rubin Kazan istiyor. Pelkas hakkında henüz bir açıklama yapılmazken Pelkas’ın da tercihleri henüz bilinmiyor. Pelkas sonrası için Fenerbahçe’de planlar ayrıca yapılıyor.